Haber Detayı
25 Şubat 2017 - Cumartesi 13:47 Bu haber 1104 kez okundu
 
Tavşanlı, küçük sanayide de büyük adımlar atıyor
Sanayileşme ve istihdam alanında önemli mesafeler kaydeden Tavşanlı’da, yeni inşa edilen Sanayi Sitesindeki 440 iş yeri için bugün kura çekimi yapılacağı bildirildi.
Ekonomi Haberi


Kalkınma ve istihdama katkı sağlamak ve esnafın daha uygun şartlarda çalışmasını sağlamak amacıyla Tavşanlı Belediyesi ve S.S. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin işbirliğiyle hayata geçirilen 440 yeni işyeri için bugün kura çekiminin yapılacağı ifade edildi. Konuya ilişkin AK Parti Milletvekili Vural Kavuncu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre,  1995 yılında 304 işyeri ile  faaliyete giren Tavşanlı Sanayi Sitesinde bulunan işyerlerinin talep ve beklentileri karşılayamacağına işaret edilerek, yeni yatırım kapsamında 17 milyon 740 bin liraya toplam 58 bin m2 alanda 440 yeni işyeri yapıldığı ifade edildi.

“440 işyeri için 257 hak sahibi var”

Çukurköy mevkiinde bulunan 304 işyerinin yanına inşa edilen ve bugün kurası çekilecek 72 m2 kapalı ve 60 m2 açık olmak üzere toplam 132 m2 büyüklüğünde bulunan işyerleri için 257 hak sahibi bulunduğu kaydedilen açıklamada, “Yeni inşa edilen Sanayi sitesinde Marangozlar, Metal ve Mekanik oto sanayi, elektrikçiler, oto yedek parça ve ticari işyerleri aynı alanda toplanmış olacak. İşyerlerinin faaliyete girmesiyle ilçe merkezimizde bulunan çeşitli sektörlerdeki esnafımız resmi ve ruhsatlı işletme statüsü kazanacak.” denildi.

“318 işyeri daha yapılacak, toplam 1062 işyeri olacak”

Söz konusu alanda önümüzdeki günlerde 318 işyerinin daha hayata geçirileceği ve  inşaat için temel atma töreni gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada; Henüz talep toplanmamış olmasına rağmen 150 kadar işletmeci yaralanmak istediğini beyan etmiş durumda. Bu yeni işyerlerinin de 1,5 yıl içinde inşaatının bitirilmesi hedefleniyor. Tavşanlı Belediye Başkanlığımızın üretmiş olduğu arsaya inşa edilecek işyerlerimizden 62 adedi arsa karşılığı Belediye Başkanlığımıza verilecek geri kalan 256 işyeri talep eden esnaflarımıza satılacak. Böylelikle Çukurköy’de bulunan Sanayi Sitesi içinde toplam 1062 işyeri tamamlanmış olacak” İfadesi kullanıldı.

Açıklamanın sonunda, “Küçük Sanayi Sitesi yönetimi sadece işyeri üretmiyor, KOSGEB destekli girişimcilik, proje üretimi ve teknik ve mesleki resim programları eğitimi vermek gibi bir çok proje geliştiriyor. Bundan sonra iş kurma imkanları daha da genişleyecek, faal işyerleri organize sanayi bölgelerimize hem üretim hem de nitelikli eleman konusunda altyapı desteği sağlayacak. Üretim artacak, ekonomi canlanacak, bölge için önemli bir istihdam imkanı yaratılmış olacak” denildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Tavşanlı,, küçük, sanayide, de, büyük, adımlar, atıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv