Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 11:45 Bu haber 671 kez okundu
 
Simav Eynal'a 4 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Kütahya’nın termal kaynaklarıyla ünlü Simav’ın Eynal Kaplıcaları’na, 4 yıldızlı otel yapımı için belediye ve ihaleyi alan ilgili firma ile sözleşme imzalandığı bildirildi.
İlçeler Haberi


Simav Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, 2011 yılında yaşanan 5.9’luk deprem nedeniyle  yıkılan otelin yerine yapılması planlanan büyük otel projesi için sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan yaptığı açıklamada, söz konusu 4 yıldızlı termal otelin yapımı için Bilim Altyapı İmdat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile sözleşme imzalandıklarını ifade etti. Özkan, otelin ilçede önemli bir ihtiyacı karşılayacağını dile getirdiği açıklamasında, "Termal otel, 10 bin 341 metrekare inşaat alanı içerisinde 8 suit oda, 58 standart oda, 21 aile odası, 2 termal havuz, 2 yüzme havuzu, çocuk havuzu, 2 restoran ve kafetarya ihtiva edecek. Toplam 232 yatak kapasiteli otelin yapımı için 20 milyon 950 bin TL ihale bedelli sözleşmeyi imzaladık. Otel 720 gün sonra teslim alınacak termal otelimiz, Eynal Kaplıcaları'nda ihtiyaç duyulan açığı önemli ölçüde kapatmış olacak. Hamam, sauna, buhar odası, sudan gelen sağlık merkezi (SPA-Selus Per Aqua) ve fitness salonunun yer alacağı büyük otel kaplıcamızın çehresini de değiştirecek. Tüm Kütahya’ya hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Simav, Eynal'a, 4, yıldızlı, otel, için, imzalar, atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv