Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 16:28 Bu haber 511 kez okundu
 
Sağanak yağış ve kar soğukları geliyor
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, yarından itibaren yerini soğuk havaya bırakıyor. Meteorolojinin tahminlerine göre, yarından itibaren yurdun batı kesimlerinde beklenen sağanak yağmurla birlikte, sıcaklıklar 10 derece birden düşecek.
Yaşam Haberi


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu tahminlere göre yarından itibaren sıcaklıklar önemli ölçüde düşecek. Yurdun batı kesimlerinde; İstanbul, İzmir, Aydın ve Eskişehir’de dört gün boyunca aralıklarla sürecek sağanak yağışlar hafta sonunda yerini kar soğuğuna bırakacak. Beklenen sıcaklık düşüşlerinin 6- 10 derece arasında olacağı ifade edilirken, özellikle hafta sonunun oldukça soğuk geçmesinin beklendiği kaydediliyor.

Ege Bölgesi'nde özellikle İzmir, Aydın, Muğla hattı boyunca şiddetli yağışların beklendiğinin altı çizilirken, Kütahya’da ise önümüzdeki Perşembe, Cuma ve Pazar günlerinde sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kütahya’da genelde 18-22 derece arasında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren kademeli olarak azalarak Pazar günü gündüz saatlerinde en düşük 3, en yüksek 14 derece civarına kadar düşmesi bekleniyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Sağanak, yağış, ve, kar, soğukları, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv