Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 15:20 Bu haber 901 kez okundu
 
Kütahya'nın geçitlerinde nihayet sona gelindi
Kent merkezinde devam eden bat-çık ve üst geçit çalışmalarında nihayet sona gelindi. Daha önce Aralık ayı sonunda hizmete gireceği belirtilen Atatürk Bulvarı üzerindeki bat-çıkda önümüzdeki hafta asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasıyla trafiğin Çarşamba-Perşembe gibi açılacağı bildirildi. Sanayi alt geçidinde ise, Aralık ayı sonunda trafik tek yönlü olarak akmaya başlarken, OSB üst geçidinin de tamamen trafiğe açıldığı ifade edildi.
Gündem Haberi


Kütahyalıların bitirilmelerini sabırsızlıkla beklediği bat-çıklarda ve OSB üst geçidinde sona gelindi. Daha önce Aralık ayı sonunda trafiğe açılacağı söylenen Atatürk Bulvarı üzerindeki bat-çık’da çalışmalar asfalt aşamasına gelirken, geçidin birkaç gün içinde trafiğe açılacağı ifade edildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, geçitte betonlama ve yan duvar kaplama işlerinin bitirildiğini söyledi. Asfaltlama işlemlerinin önümüzdeki Pazartesi yapılacağını anlatan Başkan Saraçoğlu, asfaltlama çalışmalarının 1-2 gün içinde tamamlanmasıyla Çarşamba veya Perşembe günü gibi geçidin trafiğe açılabileceğini dile getirdi.

“Geçidin adı Yıldırım Beyazıt olabilir.”

Kesin olmamakla birlikte Atatürk Bulvarındaki geçidin Yıldırım Beyazıt Mahallesi sınırları içinde olması itibariyle “Yıldırım Beyazıt” olmasını istediğini aktaran Başkan Saraçoğlu, konunun meclise gelmesiyle netleşeceğini belirtti.

Sanayideki alt geçidin tek yönlü olarak trafiğe açıldığını, asfaltlanmayan diğer şeridin de asfaltlanmasıyla bu hafta geçidin tam anlamıyla faaliyete geçeceğinin altını çizen Başkan Saraçoğlu, “Yan yollarını daha önceden bitirmiştik. Söz verdiğimiz gibi Aralık ayı sonunda en azından oradan trafiğin tek yönlü olarak akışını sağladık. Kalan asfalt işini de yarın (bugün) bitirerek burada da trafiği tamamen açmış olacağız” dedi.

“OSB üst geçidi tamamen trafiğe açıldı”

Organize Sanayi Bölgesi önünde yer alan üst geçidin ise trafiğe açıldığını kaydeden Saraçoğlu, “Orada asfaltlama çalışmalarının bir bölümünü yapmıştık. Salı gününden itibaren de trafiğe açmıştık. Dün itibariyle de asfaltlama çalışmasını tamamen bitirerek, geçidi tamamen trafiğe açarak orayı tamamen rahatlattık.” diye konuştu

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, geçitlerinde, nihayet, sona, gelindi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv