Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 11:42 Bu haber 2435 kez okundu
 
Alim Işık projelerini açıklamaya başladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Belediye Başkan adayı Alim Işık, 31 Mart yerel seçimlerinde seçilmesi halinde Kütahya’da hayata geçireceği bazı projelerini açıkladı. Alim Işık’ın “1. Grup Projeler” olarak isim verdiği projelerde ilk etapta sosyal projeler kamuoyuyla paylaşıldı.
Siyaset Haberi


Kütahya’da daha önce 2 kez belediye başkanlığı için MHP’den aday olan ancak en son katıldığı seçimde başkanlığı kıl payı farkla Kamil Saraçoğlu’na kaptıran Alim Işık, bu kez ipi göğüslemek istiyor. Seçim çalışmalarına sıkı bir şekilde hazırlanan ve yaptığı ziyaretlerde halkın teveccühü ile karşılanan Işık, projelerini de kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

“Proje hazırlamak emek, beyin ve ekip işidir.”

Bu çerçevede, partisinin Merkez İlçe Başkanlığında, İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk ve partililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Işık, “1. Grup Projeler” şeklinde isimlendirdiği bir bölüm projelerini açıkladı.  Projelerin uzman ekip tarafından vatandaşların istek ve beklentileri dikkate alınarak hazırlandığını söyleyen Alim Işık, “Proje hazırlamak emek, beyin ve ekip işidir. Projeler, vatandaşımızın sesini duyup o sese kulak veren bir ekibin yazılı doküman haline getirdiği ve seçim öncesi vatandaşımıza yaptığı taahhüdüdür. Bundan sonra açıklayacağımız her bilgi ve belge vatandaşımızın 5 yıl boyunca saklayıp, günü geldiğinde bize, ‘Böyle demiştiniz, bunu yaptınız veya yapmadınız’ şeklindeki geri dönüşlerin kontrol edildiği bilgi kümeleridir. Rabbim, çıktığımız bu yolda bizi milletimize mahcup eylemesin. Kütahya’mız ve Kütahyalılarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

"Kütahya’daki belediyeciliğimiz de genel başkanımızın çizdiği ufuk kapsamında olacaktır." 

Işık açıklmasının devamında, “Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Gülümseyen yüzdür ve uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir. Darda kalanların acil yardımcısıdır. Kütahya’daki belediyeciliğimiz de genel başkanımızın çizdiği bu ufuk kapsamında olacaktır. Belediyecilik, temiz, çağdaş, sosyal, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunduğu, turizm, termal sağlık kenti bir Kütahya için katılımcı, şeffaf ve üretken belediyecilik anlayışının hakim kılınmasıdır” şeklinde konuştu.

“Kütahya’nın temel sorunlarını biliyoruz. Hazırladığımız projelerde hepsinin karşılığı var.”

Kütahya’nın temel sorunlarını bildiklerini ve hazırladıkları projelerde hepsinin karşılığının olduğunu kaydeden Alim Işık, Kütahya’da tespit ettikleri belli başlı sorunları ve çözüm hedeflerini şöyle sıraladı: “Kütahya’mızda vatandaşlar arası iletişim ve etkileşim bozulmuş, bölgenin düşük milli gelirli, Batı Anadolu’nun küçülen tek ili, bölgenin en yaşlı ili, yatırım ve istihdamı yetersiz, üniversite gençlerinin ikamet etmediği, porsuk havzası koruma planlarının kısıtladığı, kentleşememiş (otopark, ulaşım, çevre vb.), sportif faaliyetlere yönelik altyapısı yetersiz, sahip çıkılmayı bekleyen kadim bir ildir. Temel hedeflerimizi ise sosyal barışı sağlamak, göçü durdurup ilimizi büyütmek, il nüfusunu gençleştirmek, Kütahya’yı tercih edilen beş ilden biri yapmak, Kütahyaspor’u 1. lig takımı yapmak.”

Alim Işık'ın sosyal belediyecilik projeleri

Yönetime geldikleri takdirde, benimseyecekleri yönetim anlayışı ve bazı projeleri ile ilgili bilgiler vermeye devam eden Işık, “Açık kapı belediyeciliği, katılımcı yönetim, şeffaf ve sosyal belediyecilik, mahallinde hizmet ve buluşmayı sağlayacağız. Sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde ‘Hilal Bebek Projesi’ kapsamında yeni anne baba olan çiftlerin mutluluğu paylaşılacak, bu amaçla yapılacak ziyaretlerde; bebek için gerekli giysi ve bakım malzemesi ilgili aileye armağan edilecektir.

Kadın ve Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi Projesi ile belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulacak bu merkez ile kadın ve çocuklarımıza rehberlik hizmetleri verilecek ve her türlü sorunu çözüme kavuşturulacaktır.

Engelsiz Belediyecilik Projesi, Engelsiz Ulaşım Projesi, Engelsiz Araç Projesi, Tıbbi Destek Projesi, Evde Engelli Bakımı Projesi, Engelli İstihdamı Projesi, Panik Butonu Projesi, Evde Yaşlı Bakımı Projesi, Yaşlı Bakım Evleri Projesi, Kimsesizler Evi Projesi, Aşevi Projesi, Gıda Bankacılığı Projesi, Hilal Kart Projesi, Diğer Sosyal Yardım Projeleri, Şehit ve Gazilerimiz Projesi, Cenaze Defin Hizmetleri Projesi ile Cenazesi olan vatandaşın bir telefonu ya da şahsen başvurusu üzerine tüm hizmetler Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yerine getirilecektir. Cenaze Nakil Hizmetleri Projesi, Mezarlıklar Projesi, Camiler ve Mescitlerle İlgili Projeler, Sağlıklı Bireyler ve Toplum Projesi, Uyuşturucuyla Mücadele Projesi, Aile Eğitimi ve Rehberlik Projesi, Tedavi Destek Yardımı Projesi, Hasta Nakil Hizmeti Projesi, Hasta Yakını Barınma Hizmeti Projesi, Hasta Refakat Hizmetleri Projesi, Emeklilerle İlgili Projeler, Hayvanlarla İlgili Projelerimiz hazırlanmış durumdadır.”

Alim Işık, önümüzdeki günlerde diğer projelerini açıklamaya devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Alim, Işık, projelerini, açıklamaya, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv