Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 14:19 Bu haber 884 kez okundu
 
AK Parti'nin Kütahya adayı Av. Sami Kutlu oldu
Yerel seçimlerde çıkaracağı adaydan çok MHP ile ittifak yapmasıyla Kütahya’da aday çıkarıp çıkarmayacağı tartışılan AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkanı Adayı Av. Sami Kutlu oldu.
Siyaset Haberi


AK Parti’nin yerel seçimler için adayını açıklanmadığı iller arsında bulunan Kütahya’da partinin adayı belli oldu.  MHP ile yaptığı ittifakla bazı illerde aday göstermemesi beklenen AK Parti’nin yaşanan aday belirsizliği nedeniyle Kütahya için de aday çıkarmayabileceği konuşulurken, partinin Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş yaptığı açıklamada, Kütahya’nın adayının Avukat Sami Kutlu olduğunu kamuoyuna ilan etti.

Başkan Çetinbaş yaptığı açıklamada: “Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile ÖNCE MİLLET ÖNCE MEMLEKET diyerek çıktığımız bu yolda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde İl Başkan Yardımcılığımı yürütmekte olan kadim dostum Avukat Ahmet Sami KUTLU bey adayımız olmuştur.” dedi.

Bu açıklamadan sonra, özellikle sosyal medya üzerinde MHP’nin adayı Alim Işık karşında Av. Sami Kutlu’nun işinin kolay olmadığı konuşulurken, kimi sosyal medya kullanıcıları ise AK Parti için en uygun adayın Sami Kutlu olduğunu dile getirdi.

İlk 60 il içinde adayı açıklanmayan iller arasında bulunan Kütahya’da partinin bu tavrıyla mevcut başkan Kamil Saraçoğlu ile yola devam etmeme kararının az çok belli olduğu konuşulurken, sitemiz takipçilerinin hatırlayacağı "AK Parti Kütahya için 4 isim arasından mı seçim yapacak?" haberimizde belirttiğimiz gibi, partinin Başkan R. T. Erdoğan’a sunulan 4 isimden biri üzerinde karar kıldığı görülüyor.  


Hatırlanacağı üzere, yerel seçimler için nabız yoklamak amacıyla yapılan bir ankette, eski vekiller ve Kamil Saraçoğlu dışında “Kimi başkan adayı olarak görmek istiyorsunuz?” şeklinde halka soru yöneltilmiş ve Avukat Ahmet Sami Kutlu'nun isminin seçildiği ifade edilmişti.

Ahmet Sami Kutlu kimdir?

1970 Kütahya doğumlu olan Sami Kutlu,1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında da Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 

1994 yılından beri Kütahya'da serbest avukatlık yapan Kutlu, Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olan Kutlu, halen başkan vekilliği görevine yürütmektedir

Aynı zamanda, Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti'den Belediye Meclis üyeliği ve Birlik Vakfı'nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatında İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Kutlu Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'nin, Kütahya, adayı, Av., Sami, Kutlu, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv