Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 16:47 Bu haber 838 kez okundu
 
AK Parti'de ilk Milletvekili Aday Adayı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu oldu
24 Haziran’da yapılacak erken genel seçim için partilerde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, milletvekilliği için aday adayı olacak isimler de belli olmaya başladı. AK Parti de aday adaylığını ilk açıklayan isim ise, Gediz’in çalışmalarıyla takdir toplayan başarılı Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu oldu.
Siyaset Haberi


Önümüzdeki 24 Haziranda yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için partilerde yoğun mesai başladı. Özellikle Milletvekili aday adaylığı için AK Parti’de çeşitli isimler kamuoyunda konuşulmaya başlanırken, ilk somut aday adayı ortaya çıktı. Gediz’de yapılan son 3 yerel seçimde ilçeye damgasını vurarak arka arkaya kazanan Gediz Belediye Başkanı  Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, K Parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Siyasete 2004 yılında AK Parti’den Gediz Belediye Başkanı adayı olarak atılan ve çıktığı ilk seçimde ipi göğüsleyerek, yaptığı başarılı çalışmalarla koltuğunu sağlama alan Dr. Saraoğlu’nun, aday adaylığı için 14 yıldır aralıksız yaptığı belediye başkanlığından istifa etmesi bekleniyor.

Kesin adaylar temayül yoklamasıyla belirlenecek

Öte yandan AK Parti’de ortaya çıkacak aday adayları için temayül yoklaması alınarak kesin adayların belirleneceği ifade edilirken, aday adaylığı için devlet memurları, hakim, savcı ve askerlerin 26 Nisan Perşembe günü mesai bitimine kadar görevlerinden istifa etmelerinin gerektiği kaydedildi.

AK Parti’de Kütahya’dan aday olacaklara il teşkilatından başvuru yapmaları tavsiye ediliyor

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı için partinin genel merkezine de müracaat edilebileceği belirtilirken, Kütahya’dan aday olacaklara Kütahya il teşkilatından başvuru yapmaları tavsiye ediliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de, ilk, Milletvekili, Aday, Adayı, Dr., Mehmed, Ali, Saraoğlu, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv