Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 14:11 Bu haber 866 kez okundu
 
AK Parti'de aday kim olacak?
Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını sürdüren AK Parti’’de, aday adaylık müracaatları bugün itibariyle başladı. Parti, son başvuru tarihini 12 Kasım olarak açıklarken, Kütahya Belediye Başkanlığı için kulislerde mevcut başkan Kamil Saraçoğlu’nun yanı sıra çok sayıda isim konuşuluyor.
Siyaset Haberi


Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) Kütahya Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaatlar 5 Kasım tarihi itibarıyla (bugün) başladı. Aday adaylığı için son başvuru tarihi 12 Kasım olarak açıklanırken, kulislerde Kütahya Belediye Başkanlığı için çok sayıda isim konuşuluyor. Mevcut Belediye başkanı Kamil Saraçoğlu’nun tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği konusunda yapılan tartışmalar sürerken, başkanlık için çok sayıda isim kamuoyunda konuşuluyor. 

AK Parti içinde mevcut belediye başkanları için büyük ölçüde karar verildiği öğrenilirken, kesinleşen adayların, aday adaylığı son başvuru tarihinden sonra açıklanması bekleniyor. Belediye ve İl Genel Meclis Üyelikleri müracaatının ise aynı tarihte başlayıp 3 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği bildirilirken, Kütahya Belediye Başkanlığı için niyetini ortaya koyan ve aday adaylığını açıklaması beklenen bazı isimler ise şu şekilde oluşuyor.

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş: Belediye başkanlığı için hayli istekli olduğu, ancak partilerinin genel merkezinin kararına göre hareket edeceği biliniyor.

Osman Gezgin: Bilecik Belediyesinde finansal, teknik, idari, yönetim ve makro projeleri konularında yeniden yapılanma çalışmaları dahil, başkan yardımcılığı da yapan ve belediyecilik konusunda tecrübesi bulunan Osman Gezgin daha önce sosyal medya üzerinden hazırladığı videolarla Kütahya Belediye Başkanlığı için aday adaylığını kamuoyuna lanse etmiş durumda.


Mustafa Önsay: Kütahya İmam Hatip liseleri mezunları ve mensupları derneğinin (KİHMED) kurucu başkanı olan  Mustafa Önsay, daha önce 2013 yılında da aday adayı olmuştu. Önsay’ın aday adaylığı için tekrar istekli olduğu biliniyor.

Ömer Ulu: Kamuoyunda Ankara Büyükşehir Belediyesinde EGO Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde, aldığı çeşitli ödüllerle görevinde sağladığı çeşitli başarılarla tanınan Ömer Ulu, şimdilerde İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor. Aslen Gediz kökenli olan Ömer Ulu gerek belediyecilik, gerek kaymakamlık ve gerekse bürokrat olarak görev yaptığı yılların tecrübesiyle Kütahya’ya hizmet etmek istediğini her fırsatta dile getiriyor.

Ömer Ulu’nun Ankara’daki yakın ilişkileri sayesinde Kütahya’da ortaya koyacağı projelerle başarılı olacağı ve kenti hızla geliştireceğine inanılıyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de, aday, kim, olacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv