Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 17:19 Bu haber 803 kez okundu
 
Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir, Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının fevkalade güzel ilerlediğini söyledi
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, yapımı devam eden Kütahya Şehir Hastanesini gezdi. Şantiyede incelemelerde bulunan Eldemir, inşaatın fevkalade güzel bir şekilde ilerlediğini gördüklerini söyledi. Eldemir, 2019’da tamamlanması planlanan Şehir Hastanesinin hizmete giriş tarihi ile ilgili net bir açıklama yapmadı.
Gündem Haberi


Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Kütahya’ya geldi. Geçtiğimiz gün kente gelen Eldemir tüm Kütahya’nın sabırsızlıkla bitmesini beklediği Şehir Hastanesinin inşaatında da incelemelerde bulundu.  Kentte bir dizi ziyaretlerde bulunan Eldemir,  ilk olarak Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan istişare toplantısına katıldı.  Toplantıda, şehrin sağlık alanındaki eksiklikleri ve süren yatırımlar ile ilgili destek istenen Eldemir, daha sonra Kütahya Şehir Hastanesi Şantiyesini geçti.

“Kütahya’nın bizim gönlümüzde apayrı bir yeri var.”

Kütahya Şehir Hastanesinin inşaat alanını gezen Eldemir’e, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i eşlik etti. İnceleme gezisi esnasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Halil Eldemir, “Kütahya’nın bizim gönlümüzde apayrı bir yeri var” dedi. Eldemir, “Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde görmek, yatırımlarımızı yerinde takip etmek, karşılaşılan problemleri yerinde dinlemek amacıyla Kütahya’daydık. Sabahtan 3 saatlik bir toplantı yaptık. İl Sağlık Müdürlüğümüzün yetkili arkadaşlarımızdan konuları dinledik. Burada kendi bakanlığımızla alakalı sorunları tespit etmiş olduk. Bunların bazılarına burada karar verip, bir tavsiyede bulunarak talimata bağladık. Bazılarını da gidip Bakanlığımızda çalışıp, buradaki sorunları çözme adına programlayacağız. İnşallah bu gezimiz Kütahya’ya faydalı olacaktır. Burada gördüğümüz ve bize iletilen eksiklikleri tamamlama gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu

“İnşaatı fevkalede güzel bir şekilde ilerlediğini gördük. En kısa sürede Kütahya’daki yatırımın tamamlanıp vatandaşların hizmetine açılmasını istiyoruz.”

Açıklamasının devamında, inşaat alanında yetkili firma temsilcilerinden hastane inşaatında gelinen son durumla ilgili bilgi aldıklarını söyleyen Eldemir, “Türkiye genelinde 6 şehir hastanesini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk Yer teslimi yapılalı 1 ay olmuş. Şantiyeyi inceledik, inşaatın fevkalade güzel bir şekilde ilerlediğini gördük. Ümit ediyorum ki bu zamana kadar tamamladığımız 6 şehir hastanesi ve bu yıl sonuna kadar açacağımız Eskişehir, Manisa ve Ankara’daki Bilkent’ten sonra en kısa sürede Kütahya’daki yatırımın tamamlanıp vatandaşların hizmetine açılmasını istiyoruz, bunun için gayret sarf ediyoruz. Şehir hastaneleri bizim klasik anlamdaki sağlık hizmetlerimizin birkaç seviye üstü.  Milletimiz en iyisine ve en güzeline layık. Sağlıkta 2002 yılından bu yana önemli dönüşümler yaptık. Sağlıkla ilgili birçok reform yaptık. Yapmış olduğumuz reformları daha iyi hale getirmek için fiziki mekanlarla daha konforlu, daha estetik hastaneler inşa etmeye çalışıyoruz. Ümit ediyorum burada da en kısa sürede hizmete almış olacağız” dedi.” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, daha sonra, beraberindeki Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine de giderek incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir’den hastanelerin durumu hakkında bilgiler alan Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, hastaları da ziyaret ederek sağlık durumlarını sordu, her birine geçmiş olsun temennisinde bulundu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Sağlık, Bakan, Yardımcısı, Eldemir,, Kütahya, Şehir, Hastanesi, inşaatının, fevkalade, güzel, ilerlediğini, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv