Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 18:53 Bu haber 2605 kez okundu
 
KUTSO'da yeni Başkan İsmet Özotraç oldu
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) yeni başkan eczacı İsmet Özotraç oldu. 23 yıldır başkanlık koltuğunda olan Nafi Güral ise, İsmet Özotraç’ın boşalttığı Meclis Başkanlığı’na getirildi.
Gündem Haberi


Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nda seçimler sonuçlandı.  Buna göre yeniden belirleen yönetim kurulunda yeni başkan eczacı eczacı İsmet Özotraç oldu. 23 yıldır başkanlık makamında olan Nafi Güral ise Özotraç’tan boşalan Meclis Başkanlığı görevine seçildi. 23 yıldır KUTSO başkanlığı yapan Nafi Güral ise, Özotraç'tan boşalan KUTSO Meclis Başkanlığına seçildi. Hatırlanacağı gibi daha önce Nafi Güral, gelecek dönemde İsmet Özoturaç’ın KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı olmasını istediğini ifade etmişti.

KUTSO'dan seçimlere ilişkin yapılan açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve Organ Seçimleri hakkındaki yönetmelik uyarınca, KUTSO Organ Seçimleri, yargı gözetiminde gerçekleştirildi. Bu kapsamda, meslek komiteleri ile meclis üyeleri asil ve yedek seçimi yapıldı.

Yasal sürecin ardından, yönetim kurulu başkan ve üyeleri, TOBB Genel Kurul delegeleri, disiplin kurulu üyeleri seçimleri, yargı gözetiminde gerçekleştirildi. Ayrıca, meclis başkanı ve yardımcıları, meclis katip üyeleri, meslek komitesi başkanları ve yardımcıları seçildi.

14 meslek grubunu temsilen, 84 asil, 84 yedek meslek komitesi üyesi bulunan KUTSO'da, 35 meclis üyesi, 9 yönetim kurulu üyesi, 14 meslek komitesi başkanı yeni dönemde seçilmiş oldu.

Meclis Başkanı Nafi Güral, Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç seçilirken, meclis başkanlık divanında, meclis başkan yardımcısı Ahmet Bağırgan, meclis divan üyeleri Çağlayan Payze ve Melih Aslan oldu.

Yönetim kurulu üyeliklerine ise Ahmet Yazaroğlu, Fatih Alkış, Hasan Öncel, Mustafa Aktaş, Selman Hatipoğlu, Salih Çetiner, Şule İri, Tolga Eskioğlu seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delegeliğine, Nafi Güral, Ahmet Bağırgan, Salih Çetiner, Tolga Eskioğlu, Semra Tozaraydın, Mustafa Kızıklıoğlu, KUTSO Disiplin Kurulu Üyeliklerine, Mustafa Kıratlı, İsmet Çatık, İsmail Atilay, Ömer Ayvaz, Mehmet Akdemir, Mustafa Hüsnü Haydaroğlu seçildi.” denildi.

Nafi Güral sinyali geçtiğimiz yıl vermişti

Haber sitemiz takipçilerinin hatırlayacağı gibi geçtiğimiz yıl Ağustos ayında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıloğlu'nun katıldığı istişare toplantında söz alan Güral, Başkanlık için Meclis Başkanı İsmet Özotraç'ı aday göstermişti. Nafi Güral, "Çok dinamik bir ekibimiz var. Bu dinamik ekibimizle bir araya geldik dedik ki; 'Bunu yepyeni bir kadroyla sürdürelim.' KUTSO Meclis Başkanımız İsmet Özotraç'ın yönetim kurulu başkanlığı altında hepimiz onun emrinde hizmet edelim. Onun emrinde hizmet ederken hem odamıza, hem bağlı bulunduğumuz TOBB'a hem de Kütahya'ya olabilecek bütün hizmetlerimizi ekip olarak sunalım. İsmet bey’e Yönetim Kurulu başkanlığını önermek ve onun da kabul etmesini istiyorum" demişti.

Yer değiştirme fikrini Hisarcıklıoğlu tavsiye temişti

Aynı toplantıda Güral’ın sürpriz bir karar verdiğini söyleyen Rıfat Hisarcıklıoğlu ise; "Öyle çekip gidiyorum demekle olmaz. Sen bizi, Kütahya’mızı da, Türkiye’mizi de yalnız bırakmayacaksın. Madem İsmet beyle görevlerinizi değiştirin; İsmet bey yönetim Kurulu Başkanı olsun, sen de Meclis Başkanı ol” tavsiyesinde bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KUTSO'da, yeni, Başkan, İsmet, Özotraç, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv