Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 13:20 Bu haber 1836 kez okundu
 
Kütahyalı muhtarlar gönüllü askerlik başvurusu yaptı
Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Yılmaz ve dernek üyesi bir grup muhtar başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu için gönüllü asker olmak adına Kütahya Askerlik Şubesine başvuru yaptı.
Gündem Haberi


Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bekası için giriştiği her mücadelede halkının desteğini yanına almaya devam ediyor. Yurdumuzun hemen yer yerinde olduğu gibi gönüllüler başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna katılmak için askerlik şubelerine akın ediyor. Bu çerçevede Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Yılmaz ve dernek üyesi bir grup muhtar da, Kütahya askerlik şubesine gönüllü askerlik için başvuru yaptı.

Muhtarlarla birlikte, Askerlik şubesine gelerek, TSK’nın Suriye’nin Afrin kentindeki PKK/YPG terör örgütüne yönelik başlattığı ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek için gönüllü askerlik başvurusunda bulunan Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Yılmaz 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için gönüllü olduklarını ifade etti.

Kütahya kent merkezinde görev yapan muhtarların harekata katılmak için gönüllü olduğunu kaydeden Yılmaz, "Ecdadımız, yüzyıllar boyunca hilali, ezanı ve bayrağımızı yüceltti. Hilal, ezan, bayrak inşallah bu necip milletin omuzları üstünde yücelmeye devam edecek. Kütahya merkez muhtarları olarak Afrin operasyonunda Askerimizin ve Devletimizin yanında olduğumuzu, bu operasyonu desteklediğimizi ve tüm muhtarlarımız Afrin operasyonunda gönüllü Asker olarak katılmak için dilekçelerimizi Kütahya Askerlik Şubesine sunduk. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. " şeklinde konuştu

Kütahyalı muhtarlar olarak göreve hazır olduklarını vurgulayan Başkan Zekeriya Yılmaz ve beraberindeki muhtarlar, askerlik şubesine talep dilekçelerini iletti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahyalı, muhtarlar, gönüllü, askerlik, başvurusu, yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv