Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 18:24 Bu haber 240 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi aldığı kararla kiracılarını rahatlattı
Kütahya Belediyesi tarafından aldığı kararla Koronavirüs hastalığına karşı alınan önlemler kapsamında, işi bozulan esnafı rahatlattı. Kararla belediye kiracılarının kira bedelleri 3 ay süreyle ertelendi.
Gündem Haberi


Koronavirüs’e karşı okulların kapatılması başta olmak üzere alınan tedbirler çerçevesinde işleri bozulan ve kara kara düşünmeye başlayan esnafa bir nebze olsun sevindirici haber Kütahya Belediyesinden geldi. Ülkemizde bazı belediyelerin de uygulamaya aldığı kira ertelemesi kararını Kütahya Belediyesi de alırken, karar gereği belediye kiracılarının kira bedelleri 3 ay süreyle ertelendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; “Tüm dünyanın gündemine gelen koronavirüs hastalığı nedeniyle şehrimizde alınan tedbirleri had safhaya çıkartmış bulunmaktayız. Bu kapsamda bugüne kadar Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi belediyemize ait tüm birimleri ve kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binalarını ilaçlayarak gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz. Tedbir amacıyla okulların kapatılması, esnafların ve işyerlerinin belli kısıtlamalarla çalışıyor hale gelmesi nedeniyle ve Kütahyamız’da esnafımızın rahatlatılması amacıyla bugün Kütahya Belediyesi Encümen toplantısında aldığımız karar gereğince, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında ihale ile kiraya verdiğimiz işyerlerimizdeki müstecirlerimizin Koronavirüs tehdidi nedeniyle oluşan mücbir sebep gereğince kiraların 3 ay süreyle ötelenmesi konusunda karar verildi. Nisan ayı itibariyle 3 aya kadar süreyle tüm kiracılarımızın talepleri halinde kiralarını erteleyeceğiz. Rabbim bu tür salgınlardan ülkemizi ve tüm insanlığı korusun.” dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, aldığı, kararla, kiracılarını, rahatlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv