Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 17:54 Bu haber 415 kez okundu
 
İkamet Kart Projesi kapsamında yaklaşık 7 bin öğrenci adresini Kütahya'ya taşımış
Kütahya Belediyesinin uygulamaya almış olduğu İkamet Kart Projesi kapsamında yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisinin ikametgah adresini Kütahya’ya aldığı bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın Sosyal Sorumluluk projeleri arasında yer alan İkamet Kart projesi kapsamında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (KSBÜ) eğitim gören yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisinin ikametgah adresini Kütahya’ya aldığı ifade edildi.

Konuya ilişkin Kütahya Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, birinci adresini şehrimize alarak İkamet Kart sahibi olan öğrencilerin, Kütahya Belediyesinin ulaşım ve su indiriminden yararlanabildiği, ayrıca, gönüllülük esası ile projeye destek olan esnafların yaptığı %10’lık indirimden de faydalanabildikleri kaydedildi.

Amaç, belediyenin vergi gelirleri diliminden aldığı payı arttırmak

Kütahya Belediyesinin İkamet Kart projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise; “Hedefimiz şehrimiz merkez nüfusunun 250 binin üzerine çıkartmaktı. Bunun nedeni ise belediyemizin statü değiştirmesi. Yani belediyemiz nüfusu 100 bin ile 250 bin nüfuslu olan belediyeler kategorisinden değerlendiriliyor ve buna göre devletten vergi gelirleri payını alıyordu. 250 ile 500 bin olması halinde Kütahya Belediyesi orta büyük belediyeler grubuna girecek ve vergi gelirleri buna göre belediyemizi etkileyecek. İnşallah 250 bini aşan bir nüfusu 31 Ocak 2020 tarihi itibariyle resmi kayıtlara göre görürüz diye umut ediyorum. Emeği geçen, katkı sağlayan tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İkamet, Kart, Projesi, kapsamında, yaklaşık, 7, bin, öğrenci, adresini, Kütahya'ya, taşımış,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv