Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 18:59 Bu haber 354 kez okundu
 
EYT'LİLERE KARA HABER!
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, kısaca EYT olarak adlandırılanlara kara haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Erdoğan “seçimi kaybetsek bile bu işte ben yokum!” dedi.
Gündem Haberi


Emeklilik için şart olan prim gün sayısını tamamladıkları halde, yasada öngörülen yaşa henüz gelmedikleri için emekli olamayanları üzen haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Kamuoyunda EYT’lilere yönelik bir kanun düzenlenmesi beklentisi sürekli dillendirilirken Bu konuda Erdoğan yaptığı açıklamayla adeta son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri  toplu açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada;   “Emeklilikte yaşa takılanlar” (EYT) için bir düzenleme olmayacak.” dedi.

“Emekli olmanın ardından ikinci iş aranacak, böylece işsizliği yükseltecek!”

Erdoğan, EYT’liler için “Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın” dedi.

Cumhurbaşkanı, “Emekli olmanın ardından ikinci iş aranacak, böylece işsizliği yükseltecek. Bu kötü bir hesap. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler.” şeklinde konuştu

“Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de yokum!”

“Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız” diyen Erdoğan, EYT konusunda açıklamasını şöyle tamamladı: “Arkadaşlarıma söylüyorum… Beni bu yola teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçimi kaybetsek de yokum. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: EYT'LİLERE, KARA, HABER!,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv