Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:04 Bu haber 366 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Makbul Sarı istifa etti
CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı yatığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı görevinden istifa etti.

Makbul Sarı istifasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimleri sonrasında sosyal medya hesaplarından yapılan saldırılarla şahsını ve il yönetimini hedef alan yıpratıcı ve partiye zarar veren propagandalar yapılmaya başlandığını vurgulayarak, “Gelinen bu noktada göreve devam etmemin kendime, aileme ve partime zarar vereceği düşüncesiyle görevimden 13.05.2019 saat 17:00 itibari ile İl Yönetim kurulu toplantısında yol arkadaşlarıma teşekkür ederek istifa ettim.” İfadesini kullandı.


Makbul Sarı’nın istifa kararı aldığı açıklaması şu şekilde oldu; “24 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri dolayısıyla İl Başkanı Sayın Zeliha Aksaz Şahbaz’ın adaylık için istifa etmesi üzerine il yönetim kurulu üyelerinin kararıyla İl Başkanlığına seçildim. Bu dönemde yapılan 24 Haziran Genel Seçimleri ile 31 Mart Yerel Seçimleri başkanı bulunduğum il yönetimi tarafından yürütülmüş ve 24 Haziran seçimlerinde millet ittifakının da katkısıyla uzun yıllar sonra ilk defa şehrimizden milletvekili çıkarılmıştır.

“İl bazında ittifak yapamamamız birçok yerde belediye başkanlığı kazanmamızın önüne geçmiştir.”

Yerel seçimlerde oylarımızı önemli miktarda artırmamıza karşın, il bazında ittifak yapamamamız birçok yerde belediye başkanlığı kazanmamızın önüne geçmiştir. Oylarımızın artması, il ve ilçe yönetimlerimizin, üyelerimizin fedakar çalışmalarının sonucunda gerçekleşmiştir. Bütün bunlara rağmen seçim sonrasında bazı malum kişilerin trol sosyal medya hesaplarından yapılan bu saldırılar şahsımı ve il yönetimimizi hedef alan yıpratıcı ve partimize zarar veren propagandalar yapılmaya başlanmıştır. Gelinen bu noktada göreve devam etmemin kendime, aileme ve partime zarar vereceğimi düşünerek toplantısında yol arkadaşlarıma teşekkür ederek istifa ettim. İl başkanlığından ayrılmakla birlikte, CHP’nin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim.

Kütahya Cumhuriyet Halk Partisinin çeşitli kademelerinde mahalle, ilçe, il delegeliği, il yönetimlerinde il sekreteri, il başkanlığı görevlerinde bulundum. Halen Kurultay Delegesiyim. Benim için CHP bir davadır. Bizim partimiz CHP bir dava partisidir. Bizim için makamlar, mevkiler muhakkak olabilir, ama hepsinin sonu vardır. Biz makamlardan koltuklardan bir şeyler almak için değil, bir şeyler vermeye talip olanlarız. Mühim olan davamızın uğrunda memleketimize, partimize, partililerimize, yurttaşlarımıza, özellikle gelecek kuşaklara hizmet edebilmek bizim asli vazifemizdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Makbul, Sarı, istifa, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv