Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 23:16 Bu haber 2872 kez okundu
 
Başkan Kamil Saraçoğlu: "Haslas'ı eski haline getireceğiz."
Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya basını ile Ilıca Harlek Otel’de bir araya geldi. Çok sayıda basın mensubunun katıldığı programda konuşan Başkan Saraçoğlu, Ilıca için güzel haberler verdi. Başkan Saraçoğlu, Ilıca'ya yapılan yeni hamamın mayıs ayı gibi hizmete gireceğini belirterek Hasulhas'ı da eski haline getireceklerini ifade etti.
Gündem Haberi


Ilıca Harlek Termal Otelde basın mensupları ile buluşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, göreve geldikleri günden bu güne kadar geçen 4 yıllık sürede yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştı. Başkan Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ve yapımı devam eden projeler hakkında uzun bir sunum yaparken, Ilıca için güzel haberler verdi.  

Ilıcaya yapılan yeni hamam Mayıs ayı gibi bitecek

Konuşmasında Ilıcaya kazandırılacak olan yeni kadınlar ve erkekler hamamının  yapımının devam ettiğini açıklayan Saraçoğlu, “Yeni hamamımızda hem erkekler hem de kadınlar için eşit simetride 3’er adet yüzme havuzları olacak. 16 x 9 m boyutundaki yüzme havuzları haricinde, hayli büyük havuzlu aile banyoları, soyunma odaları, teras katı vs. donatılar olacak. Sanırım mayıs ayı gibi tamamlanarak halkımızın hizmetine girecek” dedi.

“Haslas eski haline getireceğiz.”

Ilıca’nın eski hareketli günlerine döndürülmesi içinde bazı çalışmalar yapacaklarını belirten Başkan Saraçoğlu, “Ilıca Haslasla ilgili projelerimiz var. İnşallah Haslası eski haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.

“Harlek için 5 milyon 706 bin TL bakım onarım yaptık.”

Konuşmasında Harlek hakkında da bilgiler veren Başkan Saraçoğlu, Harlek için 2 kez ihaleye çıkmalarına rağmen herhangi bir yatırımcıya veremediklerini belirterek, “Harlek’i kaderine terk edemezdik. Harlek belediyenin olarak biliniyor. Kütahyalı işletici eski firmadan aldığımızda otel kötü durumdaydı, asansörlerinden, kablolarına varıncaya kadar sökülmüştü.  Arazisinin Orman Bakanlığından kiralanması açısından bazı sıkıntılar vardı. Bunları aştık, Harlek için 5 milyon 706 bin TL bakım, onarım masrafı yaptık. Şimdi, işi bilen arkadaşlarımızı otelin başına getirerek, Belediyemiz şirketi vasıtasıyla işlettiğimiz otelimizde, maşallah Mayıs ayına kadar rezervasyonlar dolu. Genel anlamda doluluk sağladık.” diye konuştu.

Otelle ilgili 2 firma yetki aldı

Kütahya kent merkezinin ihtiyacı olan termal otelle ilgili olarak da bazı gelişmeler yaşandığını anlatan Başkan Saraçoğlu, “Biliyorsunuz daha önce Yoncalı’dan kent merkezine termal sıcak su getirmiştik. Arzu ettiğimiz gibi bir termal oteli şehrimize kazandırmak istiyoruz. Bu anlamda 2 yatırımcı firmaya otelle ilgili yetki verdik. Biz sıcak sularını garanti ettik. İnşallah bundan sonra güzel gelişmelerin yaşanmasını bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Kamil, Saraçoğlu:, "Haslas'ı, eski, haline, getireceğiz.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv