Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:49 Bu haber 533 kez okundu
 
Artan Korona vakaları için Emet'te misafirlik bile yasaklandı
Kütahya’da Korona vakalarının artması nedeniyle, artışın önüne geçebilmek için Emet’te misafirliğe gitmek bile yasaklandı. Emet İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, önlem amacıyla ev ziyaretleri, misafirlik, günler, akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya geldiği faaliyetleri 15 günlüğüne yasakladı.
Asayiş Haberi


Kütahya’da artan Korona vakaları Emet’te ciddi yasaklar getirdi. Emet Kaymakamı Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle ilçede yeni kararlar aldı. Konu hakkında kaymakamlıktan yapılan açıklamada, vatandaşların toplu olarak bir araya geldiği tüm etkinliklerin 15 günlüğüne yasaklandığı duyurdu.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu,  işgili kararını şu ifadelerle duyurdu:

“Koronavirüs salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarının tehdit edilmesini engellemek için, ilçemizde ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler (sazlı-sözlü toplanma), akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetlerin 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren 15 gün süre ile sınırlandırılmasına, nikah merasimlerinin daha önce belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yapılmasına karar verilmiştir.”

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Artan, Korona, vakaları, için, Emet'te, misafirlik, bile, yasaklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv