Yazı Detayı
30 Mayıs 2021 - Pazar 17:35 Bu yazı 286 kez okundu
 
Lütfen oyuna gelme!
İbrahim COŞKUN
isikmedya@gmail.com
 
 
Emperyal zihniyetin tekniği hep aynı; zenginlik ve çıkar vaat eden bir ülkeyi işgal edip, ele geçirebilmek, bölmek veya kendi piyonlarıyla en azından yönetebilmek adına "Ülkenin liderini ve yakın çevresini itibarsızlaştırıp mümkünse siyaseten devre dışı bırakacaksın! O lideri ve yakın siyasi çevresini hırsız, yolsuz, vatan haini, uyuşturucu kaçakçısı vb. iftira ve kurmacalarla halkın gözünde yok edeceksin. Ülkeyi ekonomik cendereye alıp, içerdeki hücrelerinle istediğin dalgalanmaları ve krizleri yöneteceksin. Otorite boşluğundan faydalanıp, içeri sızacak, işgal edecek ve zenginliklere çökeceksin!"
Ülkemiz adına şiddeti artarak devam eden bu sürecin sonrası malum, Irak, Suriye ve Libya ne olduysa o olacak. Condoleezza Rice'in 1995 yılında söylediği gibi; "Ortadoğu'dan Balkanlara, oradan Kafkaysa'ya kadar o coğrafya üzerinde 21 ülkenin sınırlarını değiştireceğiz!" E tabi içinde Türkiye de dahil olmak üzere.
Şimdi kardeşlerim, eğer vatanınızı, toprağınızı, namusunuzu ve kutsal bildiklerinizi seviyorsanız ülkenize sahip çıkma vaktidir. Çakallar dört yandan kuşatmayı derinleştiriyor, etrafımıza silah yığıyor. Piyonlarını durmadan besleyip hadi diyeceği gün için hazırlıyor. Sedat Peker olayında olduğu gibi, (CIA eliyle tabi!) ülkenin liderlerini itibarsızlaştırmak için ama kısmen doğru, ama yanlış, ama kurmaca, itibarsızlaştırma senaryosuna tam gaz devam ediyor.
Amaç belli; bir otorite boşluğu yaratıp, Ortadoğu başta olmak üzere, çeşitli coğrafyalarda planlarına taş koyan Türkiye'yi ele geçirip, mümkün olan en ufak parçalara bölmek. Olay hak, hukuk, ekonomik kriz, demokrasi veya özgürlük değil. Olay, Türkiye'yi bölmek ve pasifize edip tüm zenginliklerini sömürmek meselesidir.
Güneydoğu'da büyük İsrail, Doğu Anadolu Büyük Ermenistan, Marmara ve Ege'yi ulaslararası bir konsorsiyumla yönetmeyi planladıkları "Batı Constantaniapolitan" vb isimlerle adlandırılacak başka bir ülkeye dönüştürüp ülkemizi parçalamak asıl hedeftir. 1. Dünya Savaşında amaç neyse şimdi de o amaç için saldırılarını devam ettiriyorlar. Şimdi petrole, suya, madenlere ve Bor'a eskisinden çok daha fazla ihtiyaçları var. Eskisinden çok daha aç, çok daha vahşi ve eskisinden çok daha gaddarlar.
15 Temmuz 2016 işgal girişimi dahil, son 10 yılda üzerimizde artarak uyguladıkları saldırıların ve planlı faaliyetlerin asıl amacı budur. Cambaza bak cambaza tiyatrolarıyla Türk halkını ayrıştırmak ve gözlerimizi boyamak için de yaptıkları bu amaca hizmet etmektedir.
Vatansever kardeşim! Hiç kimse açlıktan ölmez, hiç kimsenin ailesi veya kendisi için alacağı eşyaların, çıkacağı tatilin planlarını ertelemesiyle dünyası sona ermez. Vakit ülkene sahip çıkma vaktidir. Olay, particilik, siyaset, sağcılık, solculuk olayı değil savaştır, savaş!
Ülkene karşı yürütülen açık savaşta sen de safını belirle! Unutma! Bir gün kıymetini bilmediğin-bilemediğin değerlerini kötü göstermek için sana şirin gözükenler, yarın işlerini bitirince seni ayaklarının altında çiğnemek için tereddüt göstermeyecektir.
Bardağın boş tarafını gözünde büyütme! Kazandıkların ve sahip oldukların, kaybedeceklerinin yanında senin için veli nimettir!
Lütfen oyuna gelme!..
 
Etiketler: Lütfen, oyuna, gelme!,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv