Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 20:32 Bu haber 1603 kez okundu
 
Kütahya'nın Hızlı tren Sevdasında yeni bir sayfa açıldı
“Kütahya’nın Hızlı Tren Sevdasında” yeni bir sayfa daha açıldı. Buna göre, Eskişehir ziyareti sırasında Eskişehir-Antalya hızlı teren hattı için konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Eskişehir'i Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya hızlı demiryolu hattı ile bağlamak için etüt projelerini başlattık." dedi.
Gündem Haberi


Kütahya’dan geçmeyecek, yok Kütahya’dan geçiyor, etüt projesi başladı, hayır etüt projesi önümüzdeki yılın yatırım programına alındı vs. gibi söylemlerle yıllardır adeta yılan hikayesine dönen “Kütahya’nın Hızlı Tren Sevdasında” yeni bir sayfa daha açıldı.

Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Eskişehir ziyareti sırasında AK Parti Eskişehir İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta/Burdur-Antalya hızlı demir yolu hattı için etüt projelerini başlattık. Proje çalışmaları 2020 yılı sonunda tamamlanacak." dedi.

2009 yılında Eskişehir-Ankara Yüksek Hızlı Trenhattı ile yüksek hızlı trenle tanışan ilk şehrin Eskişehir olduğunu hatırlatan Bakan Turhan; “Bu yılın başına kadar Ankara-Eskişehir Yüksek Hızlı Tren hattında 18 milyon yolcu taşındı. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında ise 15 milyon yolcu taşıdık. Yine dev bir demir yolu projesi için düğmeye bastık. , Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta/Burdur-Antalya hızlı demir yolu hattı için etüt projelerini başlattık. Proje çalışmaları 2020 yılı sonunda tamamlanacak." ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, Hızlı, tren, Sevdasında, yeni, bir, sayfa, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv