Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 22:28 Bu haber 1875 kez okundu
 
Kütahya'nın 5 ilçesine de saat kulesi geliyor
Kütahya kent merkezine yapılan 2 yeni saat kulesinin beğenilmesinden sonra Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar ve Hisarcık İlçelerine de yapılması planlanan saat kuleleri için protokol imza töreni gerçekleştirildi.
İlçeler Haberi


Söz konusu 5 ilçeye yapılacak saat kuleleriyle ilgili işbirliği protokolü Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Aslanapa Belediye Başkanı Asaf Akar, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, Dumlupınar Belediyesi adına Erhan Işık ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan tarafından imzalandı.

Kütahya Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen işbirliği protokolü hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu;  “Göreve geldiğimiz günden itibaren Merkez Belediye Başkanı olarak seçildiğimizi fakat ilimizi bir bütün olarak gördüğümüzü, ilçe belediye Başkanlarımız ile beraber projelerimizi yürütme konusunda zaman zaman çalışma yapacağımızı söylemiştik. Çünkü İlçelerimize yapılan çalışmalar aynı zaman Kütahya’mıza yapılan çalışmalardır. Biz Merkez Belediye Başkanlığı olarak siyasi bir ayrım yapmadan MHPli bir belediyemizin de içerisinde olduğu ilçelerimizle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek adına böyle bir projeye imza atıyoruz.” dedi.

Başkan Saraçoğlu konuşmasında, bildiği üzere şehir merkezimizdeki saat kulesini yenilediklerini, akabinde iki saat kulesini daha şehrimize kazandırdıklarını söyleyerek,  ilçe belediye başkanlarıyla görüşmeleri esnasında nüfusu belli oranda olan ilçelerimize de saat kulesi yapılması noktasında bir çalışma başlattıklarını ifade etti.

“İhale süreci dahil, tahminen 3 ay içerisinde teslim edeceğiz.”

Bu noktada, başta Hisarcık olmak üzere Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar ve Dumlupınar ilçelerimize de saat kulelerini Kütahya Belediyesi olarak yapacak ve teslim edeceklerinin altını çizen başkan Saraçoğlu. “Geçtiğimiz ay Belediye Meclisimizde beş ilçemize saat kulesi yapılması konusunda oy birliği ile kararımızı aldık. Arkasından Fen İşleri Müdürlüğümüz projeyle ilgili gerekli çalışmalarını yaptı ve alt yapı çalışmalarımızı oluşturmuş olduk. Saat kulelerimiz 9 metre yüksekliğinde, uzun ömürlü, tarihi dokumuza uygun şekilde yapılacaktır. İhale aşamasından sonra inşaatına başlayacak ve ihale süreci de dahil olmak üzere tahminen 3 ay içerisinde bitirerek teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Çıkmış olduğumuz bu yolda birlik ve beraberliğimiz daim olsun.”

İlçe belediye başkanlarından ilk olarak Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan söz alarak; “Kütahya Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ile Hisarcık İlçemizdeki görüşmemizde şehir merkezindeki saat kulelerini gördüğümüzü ve ilçemize bu şekilde yapıtlar inşa etmek istediğimizi arz ettik. Başkanımız bizleri ve beş ilçemizi kırmayarak saat kulelerini ilçelerimize kazandırıyor. Hisarcıklı vatandaşlarımız bu haberi aldı ve çok memnun oldular. Bu örnek davranışı nedeniyle Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Çıkmış olduğumuz bu yolda birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” dedi.

Aslanapa İlçe Belediye Başkanı Asaf Akar ise; “Her şehrin kendisine has kimliği ve kültürü vardır. Kütahya Belediye Başkanımız bize centilmenlik örneği göstermiş, Büyükşehir olmamasına rağmen bizim gibi ilçelere şehrin kültürel kimliklerinden olan saat kulesini Aslanapa İlçemize de kazandırması bizleri ve vatandaşlarımızı ziyadesi ile memnun etmiştir. Bu anlamda Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu’na şahsım ve Aslanapa halkı adına teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

“Dört yıllık süre zarfında ilçelere sanki kendi belediyesi gibi sahip çıktı.”

Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut da; “Biz 2004 yılında bir dönem Belediye Başkanlığı yaptık, AK Partili Belediyeler çoğunlukta olmasında rağmen maalesef üzülerek söylüyorum bu kadar birbirine destek veremiyordu. Biz il belediyesinden hiç destek alamıyorduk. Kamil Başkanımız dört yıl oldu göreve geleli, bu dört yıllık süre zarfında ilçeleri sanki kendi il belediyesi gibi dertlerini, sıkıntılarını önemsemektedir. Bugüne kadar her projemizde katkısı ve desteği olmuştur. Kendisinin siyasi tecrübesi olması nedeniyle Kütahya’nın tüm ilçelerindeki, köylerindeki sorunlara hakimdir. İlçelerimize yapmış olduğu bu nazik davranışı nedeniyle şahsım ve Altıntaşlılar adına kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer ise; “Belediye Başkanlarımızın da ifade ettiği gibi biz ilk kez ilçemize il belediyesinden böyle bir yardım aldık. İlçemize güzel bir saat kulesi kazandıracağız. Bu sebeple belediye başkanımıza hediyesinden dolayı Çavdarhisar Belediye Başkanı olarak şahsım ve vatandaşlarım adına teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, 5, ilçesine, de, saat, kulesi, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv