Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 21:22 Bu haber 492 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi esnafa uyguladığı kira yardımını 3 ay daha uzattı
Kütahya Belediyesi zor durumdaki esnafı yine unutmadı. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, alınan encümen kararı ile belediyenin kiracısı olan esnaflara yönelik uygulanan yüzde 50 kira indiriminin üç ay daha uzatıldığını söyledi.
Gündem Haberi


Pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafın yanında olan Kütahya Belediyesi, dara düşen esnafının yanında olmaya devam ediyor. Daha önce kiracısı olan esnafına 3 ay yüzde 50 kira indirimi uygulayan Kütahya Belediyesi. Söz konusu kira yardımını 3 ay daha uzatma kararı aldı.

Konuya ilişkin Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit ile birlikte makamında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, encümen kararı ile Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan yüzde 50 indirim kararının üç ay daha uzattıklarını ifade etti. Başkan Işık, “Geçen hafta encümen toplantısında aldığımız karar gereğince, daha önce üç ay süre ile Ocak, Şubat ve Mart aylarında kira ödemelerinde yüzde 50 oranında indirim kararı aldığımız esnafların içinde olduğu ve sayısının daha da arttığı toplam 550 kiracımızdan, 320 kiracımıza üç ay daha ek yüzde 50 indirim kararını aldık. Esnaflarımıza hayırlı olsun. Bu zor dönemde, bir üç ay daha kiraların yarı oranda alınması encümenimizce kabul edildi. Geçmişte mahkeme açarak davaları kaybedenler var. Onlar eğer dava dosyalarından feragat edip bu indirimden yararlanmak isterlerse, diğer esnaflarımız gibi yararlanabilecekler. Ama geçmiş döneme ait indirimden faydalanamayacaklar. Encümen ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. 320 esnafımız üç ay daha yüzde 50 indirimli kira ödeyecekler. Zaten 2021 yılında kira artışı yapmamıştık. 2021 kiralarının da yarısını almamış olacağız” dedi.  

Esnafa Bereket Kart yardımı da yapılacak

Diğer yandan, Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Bereket Kart Projesinden, pandemi sürecinde Kütahya’da zor durumda olan 920 esnafa odalar aracılılığı ile dağıtılacağı bildirildi.

Bereket Kartlarla esnafın Kütahya’da istediği marketten 200 TL’lik alış veriş yapmasına imkan sağlanacak.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, esnafa, uyguladığı, kira, yardımını, 3, ay, daha, uzattı,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv