Yazı Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 18:59 Bu yazı 188 kez okundu
 
Hdp, Pkk'nin suç ortağı ise biz neden korkuyoruz?
İbrahim COŞKUN
isikmedya@gmail.com
 
 

Ciğerimize yine ateşler düştü...

Gara’da rehin tutuldukları mağarada şehit edilen çoğu askeri personel 13, onları kurtarmak için yapılan operasyonda şehit düşen 3 askeri personel olmak üzere toplamda 16 vatan evladımızın şehit düşmesiyle, yine evlerimize, ocaklarımıza, kalplerimize ateşler düştü.

Bilmem kaçıncı kez kaleme alıp isyan ettiğimiz, yeter artık dediğimiz sahnelerin başka bir tekrarını yaşıyoruz maalesef. Kendimizi bildik bileli başımıza gelen bu terör belasından kurtulamayışımızın nedenlerini sorguluyoruz 40 yıldır. Şu anda belki derme çatma karakollara yapılan baskınlarla onlarca Mehmetçik şehit olmuyor, belki metropollerde patlatılan bombalarla onlarca masum çoluk çocuk şehit düşmüyor ama, ne bu kansızlar duruyor, ne de saldırılarından vazgeçiyorlar. Fırsat buldukça öldürüyor, fırsat buldukça kan döküyorlar.


Emperyal ve milletimize düşman bir kaç devletin el verdiği bu yam yam ordusu fırsat buldukça vuruyor, fırsat buldukça bizi çevrelemeye çalışıyor. YIllardır, başımıza gelen onca terör saldırısına rağmen içimizi acıtan, bizi kahreden bir diğer şey ise pkk terör örgütünün siyasi uzantılarının hala mecliste milletin cebinden çıkan paralarla sözde vekillip yapıp maaş almaları oluyor.

Hdp il teşkilatlarının dağa terörist sağlayan örgüt büroları olduğu tespit edildiği-bilindiği halde, sözde vekillerinin terörist cenazelerine gidip gözyaşı döktüğü-destek verdiği görüldüğü halde, belediyelerinin örgüte para devşirdiği, bütçelerini örgüte tahsis ettiği bilindiği halde, her kalkışmada, her devlete karşı işlenen isyanda bu yamyamların kirli ellerinin olduğu bilindiği halde, suskun bekleyişimiz, ses çıkarmamamız, müsamaha gösterişimiz ve hala o kravatlı terörist temsilcilerine maaş ödeyip, partilerine bütçeden para akıtışımız biz Türk Milletinin öz evlatlarını kahrediyor, deli ediyor.

Atatürk’ün partisiyiz diyerek alenen ve gizli olarak hdpkk’ile iş tutan,  koalisyon ortağı gibi davranan, her fırsatta pkk’nın adını bile söylemekten çekininen, terörist cenazelerine giden partiye ne demeli? Her türlü aykırı oluşumun, aykırı tiplerin ve milletimizin kanına dokunan her aykırılığın kök saldığı, mekan bulduğu o partinin başındaki zata ve çevresine topladığı sözde siyasetçilere ne demeli?

Peki, siyaset uğruna Hdpkk'yı mazlum ve şirin gösterip, onlarla saf tutan, işbirliği yapan ne idüğü belirsizlerin çeşitli zamanlarda kaçırılıp en sonunda Gara'da bir mağarada şehit edilen 13 vatan evladının ve 3 askerimizin karşısında şimdi vicdanı sızlamış mıdır acaba?!

Hiç sanmıyorum. Bizden olmayanların bize üzülmeleri mümkün değildir çünkü.

Artık siyaset noktasında da kanun yapıcıların siyasi partiler kanununu ve milletvekili seçilme kriterlerini acilen değiştirmesinin zamanı gelip de geçmemiş midir sizce? İstisnasız, terörle doğrudan veya dolaylı olarak iltisağı olan hangi partinin olursa olsun derhal kapatılmasının zamanı gelmemiş midir sizce? Terörü ve teröristi öven, bölücü eylem ve söylemlerde bulunan bu tür kişilerin vekilliğinin düşürülmesinin vakti gelmemiş midir acaba? Aynı şekilde terörü ve teröristi destekleyen, söylemlerinde ve eylemlerinde bunu açıkça dile getiren herkesin siyasete bulaşmalarının önüne geçilmesinin vakti gelmemiş midir sizce?

Devlet Bahçeli'nin partilerinin grup toplantısında bu günkü şu sözlerinin altına imza atmayacak, aklı başında bir vatan evladı var mıdır acaba!?

"Dağda elde edilen üstünlüğü, Meclis'te bırakmayacağız. Terörist cenazelerine katılanlara millet vekilliği haramdır. Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı. Sırtını PKK'ya dayayanlara vekillik haramdır.

Ne diplomasisi, kiminle diplomasi. Terör örgütü ile neyin diplomasisi. HDP, PKK'nın ta kendisi, aynadaki aynıdır. HDP'nin kapatılmasına yönelik, 3 maymunu oynayanlar kimdir? HDP kapatılmadan PKK'nın ayağını Meclis'ten kesmenin başka bir yolu var mıdır?

HDP, PKK'nın suç ortağıdır. Yargıtay'ın devreye girmesi tarihi bir gerekliliktir.  HDP'nin kapatılması için zaman kaybetmek, devletimizin haklarını zarar vermektedir. "


O zaman daha neyi bekliyoruz? Bir başka ülkenin mandası mıyız biz, kimden izin-icazet alacağız?

Neden korkuyoruz?

Bu tablo karşısında susan ve harekete geçmeyenleri ne milletimiz affedecektir ne de Yaradan. Şehitlerimizin tüm vebali susanların ve terörün ve teröristin yanında duranların üzerine olsun...

 


 

 
Etiketler: Hdp,, Pkk'nin, suç, ortağı, ise, biz, neden, korkuyoruz?,
Yorumlar
Arşiv