Yazı Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 20:26 Bu yazı 316 kez okundu
 
1 NİSAN’DA KÜTAHYA’DA BAŞKANLIK KOLTUĞUNA HANGİ PARTİNİN ADAYI OTURUR?
İbrahim COŞKUN
isikmedya@gmail.com
 
 

En baştan bu soruya Kütahya’da kesin bir cevap vermek mümkün değil. Gelinen şartlar itibariyle durum bu. Ancak şimdi, bundan 5 yıl önce söylense Kütahya’da herkesin imkansız diyeceği kesin bir gerçek var; CHP adayının başkanlık yarışına ortak olması

Siyasi partiler cephesinden adaylar ve temsil ettikleri konumlar bakımından Kütahya belirsizlik yaşıyor aslında. Sokaktaki insanımızın içinde bulunduğu şartlar dahilinde, konu yerel seçimler olmasına rağmen, merhum Süleyman Demirel’in “Tencere tüm iktidarları sallar!” sözü akla geliyor.

Son dönemde Kütahya başta olmak üzere, tüm ülkede hissedilen ekonomik sıkıntılar çerçevesinde ne söylemek istediğimizi herkes iyi biliyor. O nedenle konuyu fazla uzatmadan Kütahya için tahminlerimize geçelim isterseniz…

Şahsi kanaatimce, aynı bir önceki yerel seçimlerden önce kaleme aldığımız yazımızda tahmin ettiğimiz ve bildiğimiz gibi,  bu seçimde de Kütahya Belediye Başkanını çok cüz-i oylar belirleyecek. Yeni başkan en yakın rakibine 500 ila maksimum 7.000 oy fark atarak ipi göğüsleyebilecek gibi duruyor.

Gerek MHP adayı Sayın Alim Işık’a halkın teveccühü, gerek Kütahya’da AK Parti’nin kan kaybetmesine rağmen gücü, gerekse yarışın 2 partinin adayı arasında geçeceği tahmin edilirken, CHP’nin adayının aradan sıyrılma ihtimalinin güç kazanması bu tabloyu ortaya çıkarıyor. CHP’nin yarışa dahil olması hususunda toplumda dost meclislerinde konuşulanlar, CHP’nin bu güne kadar Kütahya’dan alabileceği en yüksek oy oranını alabileceği tahminini ortaya çıkarıyor.

Görünen cepheden her 3 partinin adayı açısından da ortaya çıkacak her sonuç Kütahya’da sürpriz sayılacak..

Diğer partilerin adayları bizlere kızmasın ama, bu üç partinin adayı ile başkanlık yarışına dahil olmaları hayli zor gözüküyor.

Temennimiz, 1 Nisan’da başkanlık koltuğunda hangi partinin adayı oturursa otursun, Kütahya’ya ve halkına en yüksek faydayı sağlasın.

Bakalım kalan 4 günlük sürenin sonunda Meylam neyler, neylerse güzel eyler…

 
Etiketler: 1, NİSAN’DA, KÜTAHYA’DA, BAŞKANLIK, KOLTUĞUNA, HANGİ, PARTİNİN, ADAYI, OTURUR?,
Yorumlar
Arşiv