Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 21:53 Bu haber 1588 kez okundu
 
Zafer OSB için talepler oldukça fazlaymış
AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Zafer Organize Sanayi Bölgesi için yatırımcı taleplerinin oldukça fazla olduğunu söyledi.
Ekonomi Haberi


AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı Zafer Organize Sanayi Bölgesinin biran önce yatırımcılarla buluşturulması için gayret etiklerini ifade etti. Stratejik avantajları nedeniyle her geçen gün Zafer OSB’nin değerinin arttığını ve yatırımcılardan oldukça fazla talep aldıklarını belirten Milletvekili Nazlı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda, sanayi bölgesinin bir an önce yatırımcı alması için altyapı çalışmalarını kapsayan bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Altıntaş ilçe sınırları içerisinde yer alan Zafer Organize Sanayi Bölgesi'nin hem Kütahya hem de bölgesi için büyük bir önem taşıdığını yineleyen Nazlı,  OSB'de yer tahsisi ve imar planı çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Milletvekili Nazlı, Zafer OSB için devam eden  çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

"Zafer OSB’de altyapı çalışmalarının yapılabilmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Kütahya Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmet Özotraç ve Başkan Yardımcısı Hasan Öncel katıldı. Toplantımız, özellikle doğalgazın ve enerji nakil hatlarının bağlanması için bakanlığımızda 4 daire başkanımız, müsteşarımız ve Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürümüz himayesinde bir gerçekleşti. Toplantımız oldukça verimli oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisinden yeni çıkarmış olduğumuz Sanayi Üretiminde Reform Paketi kapsamında organize sanayilerin kuruluşu için bazı kolaylıklar yer alıyor. O kolaylıklardan faydalanarak doğalgazın bağlantısının yapılması için bir çalışma başlattık. EPDK'nın onay vermesinden sonra İnşallah buradaki maliyetin karşılanmasını ve doğalgazın bölgeye bağlanmasını sağlamış olacağız."

Zafer Organize Sanayi Bölgesi'nin son derece stratejik bir kavşak noktasında bulunduğunu da hatırlatan Nazlı, "Gerek Zafer Havalimanının aynı bölgede olması, gerek İstanbul-Antalya Hızlı Tren Hattı istasyonlarından bir tanesinin Zafer Havalimanı bölgesinde olacak olması ve ayrıca Ankara-İzmir otoyol projesinin de bu bölgeden geçmesi Zafer OSB'nin cazibesini her geçen gün daha da artırmaktadır. Dolayısıyla yatırım talepleri oldukça fazladır. Bir an önce alt yapı çalışmalarını tamamlayıp yatırımcıları bu bölgeyle buluşturmak istiyoruz. Kütahya'nın bu bölgesi önemli bir istihdam kaynağı olacaktır. Zafer OSB'nin faaliyete geçmesi sadece Kütahya için değil, Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir illeri açısından da önemli bir Organize Sanayi Bölgesi olacağını düşünüyorum. Bizler de bütün gayretimizle bu yatırımın Kütahya'ya kazandırılması için çaba sarf ediyoruz." diye konuştu.

Milletvekili Nazlı açıklamasının sonunda Zafer OSB için kentteki bütün kurumların işbirliği içerisinde çalıştığını, yatırımcıları bölgeye davet etmek için bir takım çalışmalar da yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Zafer, OSB, için, talepler, oldukça, fazlaymış,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv