Haber Detayı
30 Mart 2016 - Çarşamba 19:58 Bu haber 1651 kez okundu
 
"Yerli otomotiv üretiminde rakiplerimizden üstünüz"
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan ZEKA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur, yerli otomotiv üretimi için Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerini kapsayan TR33 bölgesinin uygun olduğunu ve aranan özelliklerde de rakiplerine üstünlük sağladığını ifade etti.
Ekonomi Haberi


Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA)  2016 Yılı 4. Yönetim Kurulu Toplantısı Kütahya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kütahya Valiliği'nin ev sahipliğinde Zafer Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Uşak Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur, yerli otomotiv üretimi için Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerini kapsayan TR33 bölgesinin uygun olduğunu, aranan özelliklerde de rakiplerine üstünlük sağladığını söyledi.

Oluşturulan rapor devlet büyüklerine sunulacak yatırım bölgeye kazandırılmaya çalışılacak

Vali Okur, 2015 yılı Kasım ayındaki toplantılarında aldıkları karar gereğince yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasına yönelik bir fizibilite raporu hazırlattıklarını kaydetti. Rapor neticesinde, yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasının uygun olduğu ve hatta bölgemizin asgari koşulların ötesinde ciddi konumsal, lojistik ve beşeri imkânlarının bulunduğu, yatırımın sebep olabileceği sosyal ve çevresel riskler açısından da potansiyel rakiplerine nazaran üstünlükleri bulunduğu sonucuna varıldığını belirtti.

Vali Ahmet Okur,  rapor sonuçlarını devlet büyüklerimize arz ederek yatırımın bölgemize kazandırılması anlamında bir çalışma yapacaklarını dile getirdi.

Konuşmasının devamında ilan ettikleri 2 yeni mali destek programının bölgemize ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini dileyen Okur,  “Bu mali destekler ile hem kar amacı gütmeyen kurum/kuruluşlarımızın altyapı projelerine hem de KOBİ’lerimizin daha rekabetçi konuma gelmeleri için hazırladıkları projelerine destek veriyoruz. Tüm paydaşlarımızı bu desteklerden yararlanmaları için projelerini ajansımıza sunmaya davet ediyorum” dedi.

Toplantıya, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Ajans Yönetim Kurulu üyeleri Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Uşak İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, Kütahya, Afyonkarahisar ve Manisa illeri Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanları ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı iştirak etti.

 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: "Yerli, otomotiv, üretiminde, rakiplerimizden, üstünüz",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv