Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 15:20 Bu haber 475 kez okundu
 
Yerli oto için İstanbul çıkarması olumlu geçti
Yerli otomobil üretimi için oluşturulan konsorsiyumda yer alan beş babayiğitten biri olan Anadolu Grup Onursal Başkanı Kamil Yazıcı’ya Kütahya’dan giden heyetin yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiği bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya’nın geleceği için önemli bir yeri olan söz konusu girişimle ilgili olarak AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş bir açıklama yaparak, Anadolu Grup Onursal Başkanı Kamil Yazıcı’yla olan görüşmelerinin olumlu geçtiğini söyledi. Başkan Çetinbaş Kamil Yazıcı ile konuşmaya giden heyette Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nafi GüraL ve Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet Özotraç’ın bulunduğunu ifade ederek,  “Birlikte gerçekleştirdiğimiz bu görüşme oldukça olumlu ve verimli geçmiştir” dedi.

“Her yönüyle hazır olduğumuzu detaylı gerekçeleriyle açıklamada bulunarak üretime talipli olduğumuzu ilettik.”

Başkan Çetinbaş, yaptıkları ziyareti şöyle değerlendi: “Yerli Otomobil üretiminde yer alacak beş babayiğitten biri olan Anadolu Grubu Onursal Başkanı Sayın Kamil Yazıcı’yı Kütahya delegasyonu olarak ziyaret ettik. Kendisini bu büyük ve önemli projede omuzlarına almış oldukları ağır yük için tebrik ederek başarılar diledik. Cumhuriyet tarihinin bu önemli projesinde yer almak için Kütahya olarak her yönüyle hazır olduğumuzu detaylı gerekçeleriyle açıklamada bulunarak üretime talipli olduğumuzu ilettik. Konu ile ilgili olarak da yerli otomobilin Kütahya’da üretimi için hazırlamış olduğumuz detaylı dosyayı Sayın Yazıcı’ya takdim ettik.”

Çetinbaş, Kütahya sevdalıları olarak bu konuda çalışmalarının ve görüşmelerinin her alanda ve diğer girişimcilerle de görüşülerek devam edeceğinin altını çizerek, “Bizler halkımızın çok büyük bir istekle arzuladığı yerli otomobil üretimi için haklı isteklerini sonuna kadar destekleyeceğiz ve takipçisi olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Görüşmenin sonunda Çetinbaş ziyaretin anısı olarak Kamil Yazıcı’ya Kütahya’nın Üç Boyutlu Tarih Atlasını hediye olarak takdim ederek, Yazıcı’yı Kütahya’ya davet etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yerli, oto, için, İstanbul, çıkarması, olumlu, geçti,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Arşiv