Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 15:40 Bu haber 320 kez okundu
 
Yağmur bugün dahil 4 gün etkili olacak
Soğuk ve sancılı geçen mart ayından sonra, Nisan ayının ilk haftası da yağmurlu geçecek. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Kütahya’da bugünden geçerli olmak üzere 4 gün yağmur var.
Gündem Haberi


İnsanoğlunun uzun yıllar unutamayacağı küresel hastalıkla mücadele edilen bir mart ayını geride bıraktık. Genelde soğuk geçen mart ayından sonra Nisan ayının ilk haftasının da yağışlı geçeceği bildirildi. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, Kütahya’da bugünden başlamak üzere 4 gün yağmur görülecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük kesiminin yağışlı geçeceği tahmin tedilirken, Rüzgarın; Marmara’nın kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesinin beklendiği ifade edildi.

Mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların Kütahya’da gündüz saatlerinde 11-13 derece arasında olacağı, geceleri ise 2-6 derece arasında seyredeceği tahmin ediliyor. Yağmurun yağmaya devam edeceği pazartesi günü ise gündüz saatlerinde 5 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yağmur, bugün, dahil, 4, gün, etkili, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv