Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 22:41 Bu haber 460 kez okundu
 
Vatandaşın valilikte artık bir Açık Kapısı var
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından vatandaşla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan “Açık Kapı” projesi Kütahya’da da hizmete girdi.
Gündem Haberi


Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından basına tanıtılan uygulamayla, vatandaşla en üst düzeyde iletişim kurulup, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılmasının amaçlandığı ifade edildi. Valilik binası giriş katında hizmete giren “Açık Kapı” biriminin önünde konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan ve 15 pilot ilde uygulamaya konulan Açık Kapı projesinin 13 Nisan Cuma (bugün)  hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Uygulamadan tüm vatandaşlarımız ve göçmenler yararlanabilecek

"Açık Kapı uygulamasıyla vatandaşın taleplerine hızlı ve etkin çözümler bulunacak. Tek gayemiz vatandaş memnuniyeti. Bürokrasiyi azaltıp gelen kişinin işini bir yerde tamamlayabilmesini sağlamak hedefleniyor. “ diyen Vali Nayir, Açık Kapı uygulamasından tüm vatandaşların ve yabancı kimlik numarasına sahip göçmenlerin yararlanabileceğini aktardı.

“Müracaatlar 7 iş günü içerisinde cevaplandırılacak.”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, müracaatların 7 iş günü içerisinde cevaplandırılacağını ve takibinin bakanlık nezdinde yapılacağını belirtirken, Açık Kapı personelinin gerekli eğitimleri aldığını ve başvuruların elektronik sistemle de yapılabileceğini kaydetti.

Vali Nayir uygulamayla ilgili olarak şöyle konuştu: “Vatandaşlarımızın müracaatlarının vali, vali yardımcısı ve bakanlık nezdinde de kontrol ediliyor olması önemli bir gelişme. Dolayısıyla yapılan müracaatın sonuçlanıp sonuçlanmadığı, müracaata ilişkin yeterli cevap verilip verilmediği, değerlendirilip değerlendirilmediği de bir kontrol altında tutulmuş olacak. Buradaki gayemiz valiliğimize müracaata gelen vatandaşımızın başvurularının alınarak takibinin yapılması. Vatandaşlarımız dilerse Açık Kapı’ya dilerse de internet üzerinden müracaatını yapabilir. Elektronik sistem üzerinden yapılan müracaatların sonuçları da buradan takip edilecek.”

Uygulama ilçeleri de kapsayacak

Uygulamanın şimdilik yalnızca il merkezinde başlatıldığını, ancak gelecekte nüfus durumuna göre belirlenen ilçelerimizi de bu kapsama almış olacaklarını sözlerine ekleyen Vali Nayir, birimde görev alan memurlara başarılar diledi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Vatandaşın, valilikte, artık, bir, Açık, Kapısı, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv