Haber Detayı
01 Eylül 2018 - Cumartesi 17:16 Bu haber 673 kez okundu
 
Türkiye'nin ilk spor festivali Kütahya'da başlıyor
Gençlerin spora olan merakını artırmak ve sporun tabanda yayılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk spor festivali unvanını taşıyan Kütahya Spor Festivali bu akşam başlıyor.
Spor Haberi


Türkiye'nin ilk spor festivali Kütahya’da bu akşam başlıyor. Gençlik ve Spor il müdürlüğü ile Frig Fuarcılık tarafından hayata geçirilecek olan Türkiye'nin ilk spor festivali, kent merkezinde yıkılan Dumlupınar Stadı alanında gerçekleştirilecek. 1-7 Eylül tarihlerinde icra edilecek festivalde 6 ünlü sanatçı da sahne alacak.

Vatandaşları spora özendirmek ve taramalar yapıp yetenekli sporcuları keşfetmek amacı ile yapılacak olan festivalde, extrem bisiklet şovlar, freestyle basketbol, extrem grint paten şov, havacılık gösterileri, freestyle Türkiye şampiyonu ve 2. sinden oluşan futbol şov ve festival boyunca çocuk yetenek taraması yapılacak.  

25 spor branşının da tanıtılacağı festival, her gün akşam 17.30 açılıp 22.00'de kapanacak. Bu akşam kapılarını açacak festivalde sanatçıBahadır Tatlıöz sahne alırken, festivale ayrıca aralarında dünyaca ünlü sporcuların da yer alacağı sürpriz ziyaretçilerin geleceği kaydediliyor.

Kütahya’nın 7 gün boyunca verilecek 6 konser ve spor etkinlikleri ile hem spora hem de müziğe doyması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Türkiye'nin, ilk, spor, festivali, Kütahya'da, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv