Haber Detayı
28 Nisan 2018 - Cumartesi 14:03 Bu haber 781 kez okundu
 
Partilerde vekillik için adaylık yarışı hız kazandı
Erken Genel Seçimler için partilerde milletvekilliği yarışı hız kazandı. Son 2 günde Kütahya'dan 22 aday ardı ardına açıklama yaparak adaylıklarını kamuoyuna duyurdular.
Siyaset Haberi


Siyasi partilerde 24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimler için adaylık yarışı hız kazandı. Kütahya’da aday adaylığı yarışı özellikle AK Parti’de daha bir hareketli geçerken, şimdiye kadar partiden 12 isim başvuru yaparken, mevcut milletvekillerinden 3 ismin ve adaylığını açıklaması beklenen 2 ismin daha bugün veya yarın isimlerini kamuoyuna duyurması bekleniyor.

AK Parti’den milletvekilliği için 12 aday il başkanlığı ve partinin genel merkezine başvurusunu gerçekleştirdi. Başvuru yapan isimler;
Milletvekili İshak Gazel,
Tarım Bakanlığı Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Dr. M. Altuğ Atalay,
Gediz Belediye Başkanlığından istifa eden Mehmed Ali Saraoğlu,
TES İŞ Kütahya Şube Başkanı Eşref Erden,
Mustafa Tekmen,
Mustafa Özbey,
Mustafa Dönmez,
DPÜ öğretim görevlisi Abdullah Karabulut,
Kütahya Beyaz Ay Derneği Başkanı  Halil Bilgiç,

Mehmet Demir,
Adnan Ersoy
ve Doruk Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma Çakır oldu.


Partiden bugün başvurularını yapmalarını beklenen isimler de; Tavşanlı AK Parti eski ilçe Başkanı Mehmet Demir, Murat Ahmet Başköy, Mustafa Yılmaz Girgin, şeklinde.

AK Parti’den adaylık başvurusu için son başvuru tarihi 29 Nisan Pazar (yarın) olarak duyurulurken, an itibariyle mevcut milletvekilleri Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı ve Ahmet Tan başvurularını yapmamış bulunuyor.

MHP’de adaylar netleşiyor

Kütahya’da Milliyetçi Hareket partisinde ise 3 Mayıs’a kadar devam edecek başvurular çerçevesinde ilk etapta 23 ve 24. Dönem milletvekili Prof. Dr. Alim Işık adaylığını açıklamıştı. Işık’ın ardından MHP eski il başkanı Erol Alpertürk, esnaf Sedat Kabaağaç, Avukat Buket Güngör ve Doç. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar’ın adaylıklarını açıkladıkları bildirildi.

CHP'den 3, İYİ Parti'den 2 isim adaylıklarını açıkladı

CHP’den ise İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP eski milletvekili adayı Dr. Fazıl Kasap ve Rıdvan Çakır aday adaylıklarını açıkladı. İYİ Parti’den ise Gürkan Gür ve Aynur Sezer’in adaylık için başvuru yaptığı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Partilerde, vekillik, için, adaylık, yarışı, hız, kazandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv