Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 13:10 Bu haber 447 kez okundu
 
MHP Milletvekili Ahmet Erbaş; "Ekmek zammını yeniden gözden geçirin."
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş genelde alt gelir grubundan oluşan Kütahya’da ekmeğin 1,25 TL’ye yükseltilmesinin vatandaşı zora soktuğunu söyledi. Erbaş, yetkili makamların bu kararı yeniden gözden geçirerek geri adım atmasını istedi.
Gündem Haberi


MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’tan ekmeğe yapılan %66’lık zamma tepki geldi. Milletvekili Erbaş konu hakkında yaptığı açıklamada, 17 Temmuz’dan itibaren 1,25 liraya satılmaya başlayan 250 gram çarşı ekmeğinin, Kütahyalı vatandaşlardan büyük tepki topladığını ifade ederek, zamla ilgili kendisine yoğun şikayetler geldiğini söyledi.

Milletvekili Ahmet Erbaş, zamdan geri adım atılmasını istediği açıklamasında, “Kütahya’mız maalesef ekonomik nedenlerden dolayı batı bölgemizin en çok göç veren ili konumundadır. Nüfusumuzun çoğunluğu emeklilerden ve alt gelir gruplarından oluşmaktadır. Hâl böyleyken bugün en temel gıda maddesi olan ekmeğe %66,6 oranında zam yapılmıştır. Halkımızdan bizlere bu zam konusunda yoğun olarak şikâyetler ulaşmaktadır. Yetkilileri ve ilgileri zam oranını yeniden gözden geçirmeye, yeni bir düzenleme yapmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MHP, Milletvekili, Ahmet, Erbaş;, "Ekmek, zammını, yeniden, gözden, geçirin.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv