Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 19:45 Bu haber 835 kez okundu
 
MHP açıkladı: Kütahya adayımız Alim Işık
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kütahya Belediye Başkanı Adayı resmen Prof. Dr. Alim Işık.MHP Genel Merkezi yaptığı açıklamayla, Mart ayında yapılacak yerel seçimlere Kütahya merkezde Alim Işık ile gireceğini kamuoyuna duyurdu.
Siyaset Haberi


MHP, önümüzdeki 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için belirlediği 50 belediye başkan adayını kamuoyuna açıkladı. Parti beklendiği gibi, daha önce Kütahya Belediye Başkanlığı için aday adaylığını duyuran Prof. Dr. Alim Işık’ı Kütahya Belediye Başkanı adayları olarak kamuoyuna duyurdu.

Alim Işık’ın adaylığının ilan edilmesiyle yerel seçimlerin Kütahya için çok çetin geçeceği belli oldu. Hatırlanacağı gibi 2014 yerel seçimlerinde de MHP’nin belediye başkanı adayı olarak seçime giren ve sadece 2.500 oy farkla başkanlığı AK Parti’nin adayı Kamil Saraçoğlu’na kaptıran Alim Işık, bu kez başkanlığı almak istiyor.

Öte yandan, partisinin kendisini aday olarak duyurmasından sonra bir açıklama yapan Alim Işık ise; “MHP Kütahya Belediye Başkan’ı Adaylığımız Genel Merkezimiz tarafından onaylanarak kamuoyuna duyurulmuştur. Hayırlara vesile olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun.” Dedi.

AK Parti’nin adayı kim olursa olsun bu kez de Kütahya’da başkanlık yarışının zor geçeceği görülürken, AK Parti’nin muhtemel başkanlık adayının yarın Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

MHP’nin açıklamasına göre Kütahya merkez ve bazı ilçelerde belirlediği adaylar şu şekilde oluştu:

Kütahya İl Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Âlim IŞIK

Domaniç İlçesi Belediye Başkan Adayı Sahvet ERTÜRK

Dumlupınar İlçesi Belediye Başkan Adayı Niyazi TEZCAN

Pazarlar İlçesi Belediye Başkan Adayı Cavit ERDOĞAN

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: MHP, açıkladı:, Kütahya, adayımız, Alim, Işık,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv