Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 22:36 Bu haber 535 kez okundu
 
Manisa'da meydana gelen deprem Kütahya'dan da hissedildi. Vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.
Kütahya’da az önce 22.23 sularında meydana gelen deprem vatandaşları korkuttu. Depremin merkez üssünün Manisa'nın Akhisar ilçesi olduğu ve 5.4 büyüklüğünde yaşandığı bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya'da 22.23 sularında deprem hissedildi. Depremin merkez üssünün Manisa'nın Akhisar ilçesi olduğu öğrenilirken, büyüklüğünün ise 5.4 şiddetinde olduğu ifade edildi.

Yerin 6,98 km derinliğinde meydana gelen depremin Kütahya ve Manisa'ya yakın diğer komşu illerde de hissedilirken vatandaşlar kısa süreli panik ve korku yaşadı. Depremin yüzeye yakın bir noktada meydana gelmesi sebebiyle şiddetinin uzak bölgelerde de hissedilmesine neden olduğu kaydedilirken, depremin İzmir, Balıkesir, Uşak, Afyon, Bursa ve İstanbul'dan dahi hissedildiği bildirildi. 22.23 sıralarında yaşanan depremin ardından sallanmaya devam eden Manisa'da 22.48 sularında da Kırkağaç merkez üslü 4.1 şiddetinde bir deprem daha yaşandı.

Manisa ili Kırkağaç ilçesi Musalar Köyü merkezli deprem sonucu bazı metruk evlerin yıkıldığı öğrenilirken, Musalar Köyünde de 2 kerpiç evde hasar oluştuğu ve herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın yaşanmadığı bildirildi.

Deprem nedeniyle Manisa'da herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı bilgisi alındı.

Aralıklarla artçı sarsıntıları yaşamayda devam eden Manisa'da bugün ayrıca 17.46'da Sungullu merkez üslü 4.1 şiddetinde bir başka deprem daha meydana gelmişti.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Manisa'da, meydana, gelen, deprem, Kütahya'dan, da, hissedildi., Vatandaşlar, kısa, süreli, panik, yaşadı.,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv