Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 12:43 Bu haber 299 kez okundu
 
Kütahya'yı kar teslim aldı
Kütahya’da dün akşamdan itibaren etkili olan yoğun kar yağışı kent merkezinde yaklaşık 18 cm kadar ulaştı. Kar yağışının bugün ve yarın için etkisini devam ettirmesi beklenirken, Valilik tarafından il merkezi ve ilçelerde taşımalı okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.
Yaşam Haberi


Kütahya’da akşam saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı kentte etkili oluyor. Yağışla birlikte haberi yayına hazırladığımız saatlere kadar kar kalınlığının 18 cm’ye ulaştığı tespit edildi. Meteorolojiden alınan bilgilere göre, yoğun kar yağışının bugün ve yarın aynı şekilde etkisini sürdüreceği bildirilirken, Çarşamba günü yoğunluğunu biraz daha azaltması bekleniyor.

Kar yağışının Perşembe günü yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacağı tahmin edilirken, hafta sonuna kadar havanın yağış almadan bu şekilde devam etmesinin beklendiği ifade edildi. Hava sıcaklığının ise, Çarşamba gününe kadar -1 ile 7 derece arasında seyredeceği belirtilirken, Perşembe gecesinden itibaren havanın biraz daha soğuyacağı ve -7 ile 8 derece arasında seyredeceği kaydedildi.

Kent merkezinde devam eden kar temizleme çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Kütahya Belediyesi ise, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, yol kenarları ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmaları yaptığını bildirdi. Açıklamada; “Şehrimizde gece saatlerinde başlayan ve etkin bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle çalışmalarına hızla devam eden Kütahya Belediyesi, karla mücadele çalışmaları kapsamında tüm ekiplerini seferber etti. Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kar küreme ve tuzlama çalışmalarının yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de cadde, yol, kaldırım ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.” denildi.

Taşımalı Okulllar bir gün tatil

Diğer yandan Kütahya Valiliği web sitesinden yaptığı açıklamada, il merkezi ve ilçelerde taşımalı okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyurdu. Valiliğin yapmış olduğu duyuru şekilde oldu: “Bugün(06.01.2020) gece saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimizde; Merkez ilçe, Aslanapa, Şaphane, Gediz ilçelerinde taşıma merkezi okullar; Çavdarhisar ve Hisarcık ilçelerinde tüm eğitim kurumları ile Emet İlçesindeki temel eğitim kurumlarında (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul) eğitime bir gün ara verilmiştir. “

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'yı, kar, teslim, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv