Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 22:57 Bu haber 1032 kez okundu
 
Kütahya Yapı Fuarı açıldı
İkincisi düzenlenen Kütahya Yapı Fuarı açıldı.
Ekonomi Haberi


Kütahya Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri, Mobilya, Isıtma ve Soğutma Teknolojileri Fuarının açılış töreninde konuşan Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol, fuarda 61 firmanın yer aldığını belirtti. "Evini yenilemek isteyenler, ev yaptıranlar, kentsel dönüşüm konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler, evleri için her şeyi bir arada bulabilecekler.” Diyen Varol fuarın ücretsiz ziyaret edilebileceğini söyledi.

14 Mayısa kadar ziyaretçilere açık olacak fuarın açılışında konuşan Kütahya Belediye Başkanı Vekili Galip Gültekin ise, sektörel fuarların Kütahya ekonomisine büyük katkılar sağladığını dile getirerek; “Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz 2.Yapı Fuarı ve bunun gibi fuarlar şehrimizdeki ekonomiyi canlandırıyor. Aynı zamanda bu tür fuarların devamlı olmasının da büyük önem arz ettiğini bilmenizi istiyorum. Belediye olarak şehrimizde yapılacak fuar ve organizasyon gibi her türlü etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğumuzu ve bu tür organizasyonlar için elimizden gelen desteği vereceğimizin altını çizerek, fuarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de, fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen kişi ve kurumları tebrik ederek, halkın ve ilgili firmaların fuarı mutlaka ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Protokol konuşmalarının sona ermesinin ardından fuarın açılış kurdelesi, Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin ve protokol üyeleri tarafından kesilerek fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kaan Erarslan, Kütahya Mimarlar Odası Başkanı Erkan Morkoç, çok sayıda daire müdürü ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Yapı, Fuarı, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv