Haber Detayı
18 Eylül 2018 - Salı 16:02 Bu haber 1738 kez okundu
 
Kütahya'ya yeni doktorlar atandı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Eylül ayında 8 uzman doktorun atamasının yapıldığı bildirildi.
Sağlık Haberi


Kütahya'da sağlık alanında vatandaşların yoğun olarak dert yandığı uzman hekim eksikliği konusunda sevindirici gelişmelerin yaşandığı ifade edildi. Bu çerçevede, Eylül ayında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yapılan 8 uzman doktor atamasıyla  doktor kadrosunun biraz daha güçlendiği kaydedildi. Hastanede özellikle en çok sıkıntı çekilen branşlardan biri olan Kadın Hastalıkları ve Doğum branşına bu bağlamda 3 uzman doktorun hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Atamalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik,"Eylül Ayı itibarı ile yapılan doktor atamaları ile Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz kadrosunu daha da güçlendirmiştir. İlimizde hekim sayısı her geçen gün artmakta, hatta hiç olmayan yan dal branşlarda hizmet verilmeye başlanmıştır. Hastanemize 3 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları, 1 Çocuk Hemotolojisi ve Onkolojisi, 1 Romotoloji Uzmanı, 1 Endokrinoloji Uzmanı, 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı atanmıştır. Bu atamalarla bu dönemde en çok sıkıntı duyduğumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimimiz hastalarımızı rahatlatmış olacağını, hastalarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunacağımızı düşünmekteyiz. Kütahya'da uzmanlık gerektiren önemli yan dallar konusunda da sıkıntı yaşanmamaktadır. Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Cerrahi ve Neonatoloji Uzmanımız uzun zamandır Kütahya'mıza hizmet vermektedir. Bunun yanında 3 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanlarımız Vefa Ek Binamızda Hizmet vermektedir. Ayrıca Türkiye gündemine oturmuş Üniversite Kampüsü içerisinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz birçok hastamızın şifa kaynağı olmuştur" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'ya, yeni, doktorlar, atandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv