Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 18:07 Bu haber 2607 kez okundu
 
Kütahya'ya kurulacak dev kağıt fabrikası için imzalar atıldı
Avusturyalı oluklu mukavva malzeme üreticisi Hamburger Containerboard’ın, Kütahya'da hayata geçireceği 1 milyar TL yatırım ile kuracağı kağıt fabrikası için 1 adım daha atıldı.
Ekonomi Haberi


Şirketin Türkiye'deki ilk sıfırdan yatırımı olacak büyük  fabrika için imzalar Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Prinzhorn Holding CEO’su Cord Prinzhorn tarafından atıldı.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın tarafından dağıtılan bültene göre 300 milyon Euro yatırım tutarı olan ve 2020 yılında tamamlanması planlanan fabrika için bir adım daha atıldı. 500 kişiye istihdam sağlaması planlanan dev yatırımın Kütahya 2. OSB'ye kurulması planlanıyor.

Tamamlandığında yılda 480,000 ton konteyner kartonu üretim kapasitesine sahip olacak yatırımın Avusturyalı şirketin Türkiye'deki üçüncü kâğıt fabrikası olacağı ifade edilirken, Şirketin Türkiye'deki diğer iki fabrikasının Çorlu ve Denizli’de bulunduğu belirtildi.

Prinzhorn Holding bünyesinde yer alan Hamburger Containerboard, Avrupa'daki yüksek kaliteli oluklu mukavva malzemelerinin önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Şirketin Türkiye haricinde Almanya, Avusturya ve Macaristan'da da fabrikaları bulunuyor.

Şirket yetkilileri geçtiğimiz yıl Kütahya’ya gelmişti

Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yatırım için Prinzhorn Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cord Prinzhorn ve beraberindeki heyet, Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesine yapacakları kağıt üretim fabrikası yatırımıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kütahya’ya gelmişti.

1853 yılında kurulan Avusturyalı holdingin Hamburger Containerboard isimli şirketi 15 ülkede 6 bin 300 kişiye istihdam sağlıyor. Şirket kağıt ve ambalaj alanında Avrupa’nın sektör liderleri arasında yer alıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'ya, kurulacak, dev, kağıt, fabrikası, için, imzalar, atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv