Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 15:52 Bu haber 560 kez okundu
 
Kütahya Şehir Stadı ekonomik tedbir kararlarından etkilenmeyecek
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Konuşan Bakan Kasapoğlu, Kütahya Şehir Stadının ekonomik tedbir kararlarından etkilenmeyeceğini ve stadın Kütahya’ya en kısa zamanda kazandırılacağını söyledi.
Gündem Haberi


Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ankara´da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkanı Kamil Saraçoğlu, Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Kütahya’da proje aşamasında ve yapımı devam eden projeler hakkında değerlendirmelerde bulunup, yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Bakan Kasapoğlu, Kütahyaya yapılması planlanan Şehir Stadının uygulanan ekonomik tedbir kararlarından etkilenmeyeceğini söyledi. Bakan Kasapoğlu; “Kütahya ilimize yapımı planlanan Kütahya Şehir Stadı için çalışmalarımız devam ediyor. Yapılacak olan Şehir Stadı ekonomik tedbir kararlarından etkilenen projeler içinde değil. En kısa zamanda Kütahya’ya bu stadı kazandıracağız.

“Kütahya Millet Bahçesine gereken tüm desteği vereceğiz.”

Ayrıca, Cumhurbaşkanımızın talimatı ile illere yapımı planlanan Millet Bahçeleri için de Kütahya’da da Kütahya Belediyemizin proje alanı içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olan, Dumlupınar Stadı, Kapalı Spor Salonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kapalı Yüzme Havuzunun bulunduğu yerlerin tahsisinde bir problem olmayacak. Bakanlık olarak Kütahya Belediyesi tarafından projelendirilen Kütahya Millet Bahçesine gereken tüm desteği vereceğiz.” dedi.

Kütahya’ya yapılacak olan Şehir Stadı ve Millet Bahçesi projesi içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olan yerlerin devir çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulunan Başkan Saraçoğlu ise, bu iki büyük projenin en kısa zamanda Kütahya’ya kazandırılmasını arzuladıklarını belirtti.

Başkan Saraçoğlu ayrıca Kütahya Belediyesi tarafından yapılan Yüzme Havuzları ve Semt Halı Sahalarının açılışı için Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Kütahya’ya davet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, Başkan Saraçoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Şehir, Stadı, ekonomik, tedbir, kararlarından, etkilenmeyecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv