Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 16:58 Bu haber 1096 kez okundu
 
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine yeni akademisyenler atandı
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulduğu günden bu yana akademik kadrosunu giderek güçlendiriyor. Üniversiteye son olarak 26.02.2019 günü (bugün) 1 Profesör, 1 Doçent, 5 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 7 akademisyen ataması gerçekleşti.
Sağlık Haberi


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi kadrosunu giderek daha da güçlendiriyor. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bugün de 7 akademisyenin daha atamasının yapıldığı bildirildi. Yapılan akademisyen atamaları için bir açıklama yapan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu,  “Üniversite olarak hedeflerimize ulaşmanın birinci koşulu nitelikli bir eğitim akademisyen kadrosu oluşturmaktır. Biz de önceliğimizi bu alana verdik ve alanında başarılı öğretim üyelerini kadromuza kazandırmak için çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz haftalarda da benzerlerini yaptığımız üzere bugün de akademik kadromuza dâhil ettiğimiz öğretim üyelerimizle ilk buluşmamızı gerçekleştirdik.”dedi.

“Uzman hocalarımız gelmeye devam edecek”

Üniversitelerine uzman hocaların gelmeye devam edeceğini kaydeden Rektör Kavuncu açıklamsına şöyle devam etti: “Hocalarımızdan Prof. Dr. Hüseyin Sinan AKAY (İç Hastalıkları AD. Gastroenteroloji alanında) İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden gelen bir akademisyen. Özellikle endoskopik cerrahi yapıyor, halen görev yapan diğer iki Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte güçlü bir gastroenteroloji merkezi olduk.

Yine Doç. Dr. Veysel Nijad Baş Eskişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden gelen Çocuk Endokrinoloğu hocamız. Böylece Kütahya’da ilk defa bir çocuk endokrinoloğu görev yapmış olacak ve bu alanda önemli bir eksikliği giderecek.

Kurum dışından atanan diğer bir hocamız da, Diş Hekimliği Ortodonti Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Banu Kahraman. Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Uygulama Kliniği çok rağbet gören ancak kapasitenin sınırlı olması nedeniyle talepleri karşılamakta zorlandığımız bir yer. Uzman hocalarımız gelmeye devam edecek ve bu alandaki eksikliğimizi tamamlayacağız.

Diğer 4 öğretim üyemiz belirli sürelerdir Sağlık Bakanlığı kadrosunda Evliya Çelebi Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yapmaktayken Üniversite akademik kadrosuna aldığımız arkadaşlarımız. Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Koçak (Dermatololoji AD.), Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Suat Patlakoğlu (Göğüs Cerrahisi AD.), Dr. Öğr. Üyesi Engin Akgül (Kalp ve Damar Cerrahisi AD.) ve Dr. Öğr. Üyesi Feyza Çelik (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD).

“Sağlık hizmeti daha nitelikli ve kapsamlı hale gelecek”


Önümüzdeki dönemlerde de atamaların devam edeceğinin altını çizen Rektör Kavuncu, “Hem Üniversitemizin bilim ve eğitim düzeyini artıracağız, hem de vatandaşlarımıza sunduğumuz sağlık hizmeti daha nitelikli ve kapsamlı hale gelecek. Üniversitemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diyerek açıklamasını bitirdi.  

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Sağlık, Bilimleri, Üniversitesine, yeni, akademisyenler, atandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv