Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 14:21 Bu haber 1169 kez okundu
 
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde yüzde 100 doluluk sağlandı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden sağlıkla ilgili bölümlerin ayrılması ile kurulan ve bünyesinde 4 Fakülte, 1 Enstitü, 4 Meslek Yüksek Okulu bulunan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı bildirildi.
Eğitim Haberi


Fakülteleriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, bu yıl fakültelerinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını ve boş kontenjan kalmadığını söyledi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin 'sağlık temalı' bir üniversite olarak Türkiye'nin ilkleri arasında bulunduğunu kaydeden Rektör Vural Kavuncu,"Bu hafta itibarıyla Üniversitemizde yeni eğitim ve öğretim yılına başladık. Mevcut Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin devam eden öğrenci eğitimlerinin yansıra bu sene ilk defa Diş Hekimliği Fakültesi'ne de öğrenci alındı. Gediz ve Simav'da bulunan Sağlık Meslek Yüksek Okulları ile birlikte yeni öğrenci kayıt sayısı 720 rakamına ulaştı. Geçtiğimiz yıl bu rakam 576 öğrenci şeklinde gerçekleşmişti. Fakültelerimizde doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırken hiç boş kontenjan kalmadı. Meslek Yüksek Okullarında da doluluk oranı yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşti. Şu anda Lisansüstü dahil Üniversitemizde toplam 2 bin 813 kayıtlı öğrencimiz bulunuyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Sağlık, Bilimleri, Üniversitesinde, yüzde, 100, doluluk, sağlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv