Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 15:51 Bu haber 2259 kez okundu
 
Kütahya okullarına 400 personel alınacak
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Kütahya okullarına 400 geçici temizlik personelinin alınacağı bildirildi.
Gündem Haberi


Toplum Yararına Program kapsamında (TYP) Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Kütahya okullarında 400 geçici işçi istihdam edileceği kaydedildi.

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan ile İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit' in imzaladığı protokol gereğince alınacak 400 geçici işçinin 3 Ekim 2018 ve 27 Haziran 2019 tarihleri arasında okullarda görevlendirileceği belirtildi. İşçilerin, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde çalışacağı ve okulların bakım onarım ve temizlik işlerinde çalıştırılacağı ifade edildi.

Kütahya İŞKUR Müdürü Kamil Uçan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, programa başvuruların 17 Eylül 2018 tarihinde başlayıp 21 Eylül 2018 tarihinde sona ereceğini söyledi. Kamil Uçan, başvurlar hakkında şu açıklamayı yaptı: “Kütahya Merkezdeki seçmeler 25 Eylül 2018 Salı günü Saat: 10.00' da Kılıçaslan Anadolu Lisesi Spor salonunda Noter huzurunda yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ise, 25 Eylül 2018 tarihinde kurumun belirlediği yerlerde seçmeler yapılacak.. Programa ait giderler (Katılımcıların SGK primleri ve maaşları İŞKUR tarafından finanse edilecek. Başvurular İŞKUR İl Müdürlüğüne/ Hizmet Merkezlerine şahsen müracaat ederek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden veya ALO 170 iletişim hattından yapılabilmektedir"

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, okullarına, 400, personel, alınacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv