Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 18:55 Bu haber 424 kez okundu
 
Kütahya'nın vekilleri mazbatalarını aldı
Kütahya’nın yeni milletvekilleri mazbatalarını aldı. AK Parti’den 3, MHP’den ve CHP'den 1’er milletvekili İl Seçim Kurulundan mazbatalarını aldılar.
Gündem Haberi


AK Parti’den Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, MHP’den Ahmet Erbaş ve CHP’den Ali Fazıl Kasap Kütahya İl seçim Kurulundan mazbatalarını aldılar.

AK Parti'den Kütahya milletvekili seçilen Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler mazbatasını aldı. Kütahya Adliyesi'nden mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu yetkililerinden alan AK Partili vekiller, seçim sonuçlarının Kütahya ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dilerken, adliyeye gelen AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ise, “ Rabbim yapacak oldukları hizmetlerde, şehrimizin adına takip edecekleri meselelerde ve yasama faaliyetlerinde kendilerini mahcup etmesin.” dedi.  Milletvekillerinin çıkmış oldukları bu yolda teşkilatlarının arkasında tam destek olacağını söyleyen Başkan Çetinbaş, “Yeni yasama döneminde kurulacak hükümetimizle birlikte Kütahya'mıza yapacağımız çok iş olduğunu, takip edeceğimiz çok mesele olduğunu biliyoruz. Bugün de başlamak suretiyle bunlarla alakalı çalışmalarımız devam edecek. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili ile alakalı Kütahyalı kardeşlerimizin göstermiş olduğu teveccühe şükranlarımı sunuyorum. Teşkilatımızı ve milletvekillerimizin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti milletvekillerinin mazbata törenine, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya İl Genel

MHP Milletvekili Ahmet Erbaş
“Nezih ve çileli insanların yaşadığı Kütahya’mıza neler yapabiliriz in gayreti içinde olmamız lazım

İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ise,  seçim süresi boyunca Cumhur İttifakı çerçevesinde vermiş oldukları tüm sözlerin geçerli olduğunu dile getirdi. Erbaş, yaptığı açıklamada bundan sonra Ankara’da güler yüzlü ama masaya yumruğunu vurmaya hazır bir milletvekili olduğuna vurgu yaparak, “Amacımız, Kütahya’nın sesini önce Kütahya içinde, sonra bütün Türkiye ve dünyaya nasıl duyurabiliriz, bunun mücadelesini vermek istiyoruz. Seçilen diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içinde olacağız. Artık küslük yok, birlik olma zamanı var. Nezih ve çileli insanların yaşadığı Kütahya’mıza neler yapabilirizin gayreti içinde olmamız lazım.” diye konuştu.

CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap:
“Sorunları 5 milletvekili olarak beraber tutalım ve beraber çözelim.”

Partililerle birlikte Kütahya Adliyesi'ne gelen  mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Berrin Balcan Uygun'dan alan CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap ise, partisinin Kütahya'dan 41 yıl aradan sonra milletvekili çıkardığını hatırlatarak, Kütahya'nın sorunlarını diğer milletvekilleri ile birlikte çözmek için gayret edeceğini kaydetti.

Konuşmasında,"Mesela ben isterdim ki yarın hızlı tren ile Ankara'ya gidelim de mecliste kaydımızı yaptıralım. Tren garına gideceğiz ama hızlı tren yok. Hava alanına gidelim diyelim sadece İstanbul'a uçak var. Yani Kütahya'nın bu olumsuzluklarını 5 milletvekili arkadaşla birlikte çözelim. Biz yıkmak için değil yapmak için, Kütahya'yı daha yaşanır kılmak için çalışacağız.” dedi.

Kasap, “Bundan sonra vermiş olduğu sözü bu belgeyle birlikte teyit etmek istiyorum,  Gerek Kütahya, gerekse Türkiye milletvekili olarak hukuk ve adalet çizgisinden kesinlikle ayrılmayacağım.  Kütahya’nın sorunları çok büyük. Sorunları 5 milletvekili olarak beraber tutalım ve beraber çözelim diyoruz.” İfadesini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, vekilleri, mazbatalarını, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv