Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 23:02 Bu haber 685 kez okundu
 
Kütahya'nın ilk Glutensiz iftarı yapıldı
Kütahya Çölyak ve Fenülketonüri Derneği Kütahya’da ilk kez Glutensiz iftar yemeği düzenledi.
Yaşam Haberi


Kütahya’nın ilk gulütensiz iftarı yapıldı. Kütahya Belediyesinin katkılarıyla Bengisu Tesislerinde yapılan iftarda misafirlere ikram edilen tüm yiyecekler Glutensiz olarak sunuldu. Toplumda Çölyak hastası olmayan bireylere farkındalık oluşturmak istenilen iftar programına Dernek Başkanı Nuray Sayıner ev sahipliği yaptı.

Gündüz saatlerinde itibaren mutfağa girerek yiyeceklerin Glütensiz olarak üretiminde aşçılara yardımcı olan Nuray Sayıner, “Kütahya Belediyemize iftarımız için vermiş oldukları katkıdan dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Çölyak hastaları bilindiği üzere Glüten ihtiva eden buğday ve buğday ürünlerini tüketemiyor. Bu tür glutenli yiyecekleri tükettiğimizde ciddi sağlık problemleriyle karşılaşıyoruz. Bu nedenle derneğimizin ilk kez düzenlediği iftar programında misafirlerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla yemeklerimizi glütensiz olarak hazırlamaya çalıştık. Bizler maalesef her öğünümüzde ortak sofraya oturup hep birlikte yemek yeme sevncine sahip olamıyoruz. Ancak burada bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimizle ortak yaptığımız iftarımız bizi çok mutlu etti. Programa katılan tüm dostlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

İftar programına Kütahya Vali Yrd. Mustafa Güney, Bld Bşk. Yardımcıları. Ali İhsan Ertaş ve Abdullah Damcı, STK başkanları ve dernek üyeleri katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, ilk, Glutensiz, iftarı, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv