Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 20:17 Bu haber 894 kez okundu
 
Kütahya'nın bekçileri göreve başladı
Kütahya’nın huzur ve asayişinde önemli bir rol üstlenmesi beklenen 100 çarşı ve mahalle bekçisinden 73'ünün göreve başladığı bildirildi.
Asayiş Haberi


Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca yeniden hayata geçirilen bekçilik mesleğinde Kütahya’da görev alacak olan 73 kişi iş başı yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından Kütahya'da için belirlenen ve eğitimlerini tamamlayan 100 mahalle ve çarşı bekçisinden 73'ü, Kütahya'nın huzur ve güvenliği için göreve başladı.

Bekçilerin ilk görev gününde Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik’in bekçilere bir moral ziyareti yaptığı ifade edilirken,  suç ve suçlu ile mücadele etme kapsamında önleyici hizmet noktasında bekçilere önemli görevler düşeceğini söylediği kaydedildi. Kütahya kent merkezinde tüm mahallelerde bekçiler görevlendirdiklerini belirten Emniyet Müdürü Çevik’in ilk etapta 20 devriye ile bekçilerin görev yapacaklarını duyurduğu belirtildi.

Kütahya için 50 bekçi daha alınacak

Öte yandan Kütahya için 50 bekçi kadrosunun daha açılacağı bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun onayı ile Türkiye genelinde 8.000 bekçi için daha kadro açıldığı ifade edilirken, Kütahya için 100 bekçi kadrosunun ardından 50 bekçinin daha alıncağı belirtildi.

Bekçi alımı için başvuruların ve şartların 06.03.2019 (Çarşamba) günü ilan edilmesi bekleniyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, bekçileri, göreve, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv