Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 10:28 Bu haber 982 kez okundu
 
Kütahya havası en kirli 14. ilmiş
TMMOB Çevre Mühendisleri Odasının açıkladığı 2017 Hava Kirliliği raporuna göre, Kütahya’nın Türkiye’de havası en kirli 14. İl olduğu bildirildi.
Gündem Haberi


Oda tarafından açıklanan Türkiye’nin 2017 Hava Kirliliği raporuna göre, Kütahya ülkemizde havası en kirli ilk 15 il içerisinde gösterildi. Buna göre 14. Sırada yer alan Kütahya’da belediye ve valilik kurumlarının acil önlem almalarının gerektiği ifade edildi. Partikül ve Kükürtdioksit açısından sadece 6 ilin havasının standartları karşıladığı belirtilen raporda, Kütahyalıların yılın 251 gününü kirli solumak zorunda kaldığı belirtildi.

Raporda Kütahya’nın yanı sıra Zonguldak, Kahramanmaraş, Manisa ve Soma gibi yerlerde hava kirliliğine sebep olan en büyük faktörün başında termik santraller gösterilirken, sanayileşme, trafik ve kömüre dayalı ısınmadan kaynaklanan faktörlerin de diğer etkenler olduğuna işaret edildi.

Hava kirliliği açısından Ege Bölgesinde en fazla kirli hava soluyan iller 320 gün ile Manisa, 301 gün ile Denizli Kütahya’yı sıralamada geride bırakırken, Kütahya’yı 228 gün ile İzmir, 222 gün ile Muğla, 207 gün ile Afyon, 119gün ile Aydın ve 61 gün ile Uşak takip etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, havası, en, kirli, 14., ilmiş,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv