Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:38 Bu haber 455 kez okundu
 
Kütahya'dan can sıkan Korona haberleri gelmeye devam ediyor
Kütahya’da artan orona Virüs vakalarına istinaden can sıkıcı haberler gelmeye devam ediyor. İki gün önce Evliya Çelebi Eiğim ve Araştırma Hastanesi Ek bina Eczane bölümünde görev alan sağlık çalışanı Mesut Yiğit hayatını kaybederken, ilimizden karantina ve karantinayı ihlal eden vatandaşlarımız haberleri gelmeye devam ediyor.
Asayiş Haberi


Dünyayı teslim alan Korona Virüsü belası gün geçtikçe vites yükseltmeye devam ediyor. Ülkemiz Korona vakalarına paralel olarak Kütahya’da da vaka sayılarında artış can sıkarken, üzüntü verici haberler de gelmeye devam ediyor.

Bir sağlık çalışanımız daha Koronaya yenildi

Bu çerçevede iki gün önce Evliya Çelebi Eiğim ve Araştırma Hastanesi Ek bina Eczane bölümünde görev alan sağlık çalışanı Mesut Yiğit hayatını kaybederken ve salgını hafife alan bazı vatandaşlarımızın vurdumduymaz tavırları dehşete düşürüyor.

Canını hiçe sayıp başlarının yaşam hakkına da saygı duymayan 3 vatandan KYK yurduna alındı

Canını hiçe saydığı gibi başlarının yaşam hakkını da görmezden gelen 3 vurdumduymaz vatandaşımız izolasyon koşullarını ihlal ettiği için polis eşliğinde KYK yurduna yerleştirildi.

Söz konusu 3 vatandaşın İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’nda alınan “izolasyon koşullarını ihlal edenlerin karantina sürelerini KYK yurtlarında tamamlamasının sağlanması” kararınına itinaden KYK yurduna yerleştirildiği bildirildi.

Sağlık kontrollerinin ardından karantina sürelerini tamamlamak üzere KYK yurduna alınan vatandaşlara ayrıca para cezası da uygulandı.

Simav ilçesi Akdağ Beldesi Savcılar mahallesi 14 gün karantinaya alındı

Koronayla ilgili olarak gelmeye devam eden karantina haberleri çerçevesinde ise, Simav ilçesine bağlı Akdağ Beldesi’nin Savcılar Mahallesi’nin de tespit edilen pozitif vakalar nedeniyle, bireysel izolasyon sağlanamayacağı için karantina uygulamasına alındığı bildirildi.

Beldede söz konusu mahalleye giriş çıkışlar 14.09.2020 tarihi saat 06.00’dan itibaren, acil durumlar dışında 14 gün süre ile yasak.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'dan, can, sıkan, Korona, haberleri, gelmeye, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv