Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 15:41 Bu haber 705 kez okundu
 
Kütahya'da vaka sayılarındaki artışı Sağlık Bakanı Koca da teyit etti
Türkiye’de Korona vaka sayılarındaki artış hastalığın başından beri alışık olmadığımız rakamlara ulaşırken, benzer artış Kütahya’da da yaşanıyor. Kütahya’daki vaka artışını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı sosyal medya açıklamasıyla teyit etti. Bakan Koca, vakaların 1500'ü aştığı dün itibarıyla artış görülen 6 ilin valisi ve sağlık müdürleriyle görüştüğünü söyledi. Koca, 6 il arasında Kütahya’yı da saydı.
Gündem Haberi


Korona salgınında ülkemizde ortaya çıkan rakamlar endişe yaratmaya devam ediyor. Ülke olarak dün itibarıyla günlük vaka sayısında 1500’ü aştığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanırken, Bakan Koca, vaka sayısının 1500'ün üstüne çıkmasının ardından İl Değerlendirme Toplantıları kapsamında 6 ilin valileri ve sağlık müdürleriyle görüştüğünü ifade etti. Bakan Koca’nın vaka sayısında önemli artış olduğunu ima ettiği 6 il arasında Kütahya’da bulunurken, halk arasında sürekli dile getirilen “Kütahya’da çok sayıda Korona hastası varmış. Sürekli yeni hastalar çıkıyormuş.” Söylentisinin de bir anlamda Bakan Koca tarafından teyit edilmiş olduğu görüldü.

Bakan Koca,toplantıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Mevcut durum, vaka artışlarının sebeplerini ele aldık. Filyasyon ve tedavilere süratle başlanması talimatını verdik" demişti. Koca, koronavirüs vaka ve vefat sayılarının tedirgin edici boyuta yükseldiği gün; Rize, Van, Ordu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı valileri ve sağlık müdürleriyle görüşmüştü. Bu toplantıda vaka artışları ele alınırken filyasyon ve tedavilere acil olarak başlanması talimatı verildi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İl Değerlendirme Toplantılarında; Rize, Van, Ordu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı valileri, il sağlık müdürleri ile 6 ayrı video konferansta bugün bir araya geldik. Mevcut durum, vaka artışlarının sebeplerini ele aldık. Filyasyon ve tedavilere süratle başlanması talimatını verdik." demişti.

Hatırlanacağı gibi ülkeizde 28 Ağustos itibarıyle günlük vaka sayısı 1517 olmuş, günlük vefat sayısı ise 36’ya yükselmişti. Toplamda hasta sayısı ise 265.515 olmuştu. Ağır hasta sayısı ise 896 rakamını görmüştü.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, vaka, sayılarındaki, artışı, Sağlık, Bakanı, Koca, da, teyit, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv