Haber Detayı
31 Ocak 2017 - Salı 20:07 Bu haber 1126 kez okundu
 
Kütahya'da orman köylüsünün yüzü ORKÖY ile gülüyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yürütülen orman köylerinin sosyo-ekonomik kalkınmasının hedeflendiği “Orköy Projesi” kapsamında 2016 yılında Kütahya’da geçtiğimiz yıl vatandaşlara 4 milyon 762 bin TL kredi verildiği bildirildi.
Ekonomi Haberi


200 aileye kredi desteği

Coğrafi şartları göz önüne alarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlığın uygulamasıyla pek çok ailenin yüzünü gülerken, 146 aileye süt sığırcılığı kredisi, 5 aileye besi sığırcılığı kredisi, 24 aileye süt koyunculuğu kredisi, 17 aileye dış cephe-kalorifer sistemi kredisi ve 8 aileye de adaçayı üretimi kredisi olmak üzere 2016 yılında toplam 200 aileye kredi desteği sağlandığı ifade edildi.

"Projeler çeşitlendirilerek devam edecek"

Konu hakkında bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, projelerin çeşitlenerek devam edeceğini müjdeledi. Bakan Eroğlu; “Süt sığırcılığı, besi sığırcılığı, süt koyunculuğu kredileri ile vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlamanın yanı sıra ormanlar üzerindeki baskının azalmasını da katkı veriyoruz. Hem tabiatımız hem de vatandaşlarımız rahat bir nefes alıyor” dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, orman, köylüsünün, yüzü, ORKÖY, ile, gülüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv