Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 12:10 Bu haber 530 kez okundu
 
Kütahya'da metruk yapılar yıkılıyor
Kütahya’da metruk halde bulunan ve Kütahya halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkılıyor.
Gündem Haberi


Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş metruk haldeki yapılar, yıkılmaya başlandı. Konu hakkında Kütahya Belediyesinden yapılan açıklamada, halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapıların, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürlüğü yetkililerinin ve Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekiplerinin aldığı yıkım kararları sonrası Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın talimatlarıyla, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla yıkımı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Alınan yıkım kararlarının ardından, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin zaman kaybetmeden gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak, Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) yetkilisi Mimar Süreyya Kalaycı gözetiminde gerçekleştirildiği kaydedilirken, ekiplerin son olarak Mecidiye Mahallesi Kader Sokakta Bulunan 2 Adet metruk yapının yıkımını gerçekleştirdiği belirtildi.

Yapılan yıkım çalışması sonrası bölgeden hafriyatların kaldırıldığı ifade edilen açıklamada,  yıllardır vatandaşlar tarafından şikayetlere konu olan Mecidiye Mahallesi Kader Sokağın diğer sokaklarla olan yol bağlantısının sağlanmış olduğuna dikkati çekildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, metruk, yapılar, yıkılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv