Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 21:20 Bu haber 4261 kez okundu
 
Kütahya'da işadamları yasal izinle büyük define arıyor
Kütahya’da bir grup tanınmış iş adamı ve yaşlı bir Fransız kadının, tonlarca olduğu ileri sürülen altını bulmak için valilik onayı ile define aramaya başladığı bildirildi. Yasal izin ile Gelinkaya mevkiinde başlatılan define kazısının büyük çapta olduğu ve büyük iş makinalarının çalıştığı kaydedildi.
Haberi


Zengini, fakiri her kesimden insanın ilgi duyduğu bir alandır definecilik. Kimi toprak altından bulacağı hazineleri hayal ederken bu yolda canını verir, kimi tüm ömrünü adar da eline bir şey geçmez. İşte bu hayalle yola çıkan bir grup işadamı ve bir Fransız bayanın yolları Kütahya’da kesişiyor. Edinilen bilgilere göre, grubun define macerası Fransa’dan gelen Nicola ismindeki yaşlı bir bayanın Türkiye’ye getirdiği deri üzerine yazılmış 11 sayfalık eski bir belge ile start alıyor. Belgeyi inandırıcı bulan Kütahya ve Ankara’daki bazı iş adamları, kazı çalışması yapmak için fikir birliğine varıyor.

Belgeye göre, Koçak Köyü Gelinkaya mevkiinde olduğu iddia edilen 3 katlı bir mağara içerisinde çok sayıda lahit ve tonlarca altın bulunduğu ileri sürülürken, grup Kütahya Valiliğinden aldıkları izinle kazı çalışmalara başlıyor. Yaklaşık 1 haftadır süren çalışmalarda grubun henüz söz konusu hazineye ulaşamadığı ifade edilirken, aralıksız sürdürülen kazı çalışmalarına yasa gereği jandarma ekipleri ve ilgili kurum yetkililerinin de nezaret ettiği belirtiliyor.

İddiaya göre, Koçak köyünden yaşlı bir adamın seneler önce içinde hazine olduğu düşünülen mağarayı bulduğu, mağaranın zamanla toprak kaymaları nedeniyle kapandığı ileri sürülüyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, işadamları, yasal, izinle, büyük, define, arıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv